RU

Адвокат: Генпрокуратура приховує кримінальну справу Пукача

07.12.2010, 19:00
Адвокат: Генпрокуратура приховує кримінальну справу Пукача - Фото
ef15f569726e142e72f326cd306944cf.jpg

Адвокат: Генпрокуратура приховує кримінальну справу Пукача
Представник Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко заявляє, що у Генеральній прокуратурі України їй не дають змоги ознайомитися з матеріалами справи з обвинувачення Олексія Пукача у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Про це вона повідомила сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Теличенко зазначила, що отримала повідомлення від Генпрокуратури про те, що з 09:00 ранку п'ятниці, 3 грудня, вона, як представник потерпілої М.Гонгадзе, має право вивчати матеріали справи. "Вчора я намагалася додзвонитися у ГПУ, але не отримала ніякої відповіді. Сьогодні я прийшла у Генпрокуратуру і там дізналася, що можливості ознайомитися з матеріалами справи у мене немає, адже з ними вже знайомиться звинувачений Пукач", - пояснила вона.

В.Теличенко наголосила, що їй було відмовлено і у наданні постанови про притягнення О.Пукача як обвинуваченого, таким чином її позбавили можливості зробити які-небудь висновки про повноту слідства.

Вона також наголосила, що згідно зі статтею 217 Кримінально-процесуального кодексу, слідчий орган, який проводив досудове слідство, перед ознайомленням обвинуваченого, зобов'язаний ознайомитися з матеріалами слідства потерпілих, але ця стаття була проігнорована.

"Після того, як Пукач закінчить вивчення матеріалів, справа буде передана до суду. Я просила дозволити вивчення матеріалів одночасно з їхнім вивченням Пукачем. Мені відмовили і в цьому. Відповідь була усною, мені сказали: ми передамо справу до суду, суд її отримає, ознайомиться зі справою вже на цьому етапі", - пояснила В.Теличенко.

Також вона зазначила, що на попередньому засіданні суд буде зобов'язаний вирішити питання, чи були порушені права потерпілих. "Ненадання на вивчення матеріалів справи є грубим порушенням прав потерпілих", - наголосила вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Головне управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України завершило розслідування кримінальної справи з обвинувачення Олексія Пукача у вчиненні злочинів і передало справу до суду. "Досудове слідство встановило, що у ніч з 16 на 17 вересня 2000 року О.Пукач, діючи за вказівкою Міністра внутрішніх справ Ю.Кравченка та інших посадових осіб, здійснив умисне вбивство журналіста Г.Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, у зв'язку з виконанням потерпілим громадських і журналістських обов'язків", - сказано у повідомленні.

"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини