RU

9 листопада - День української писемності і мови

09.11.2009, 09:25

Свято встановлене в 1997 році Указом Президента "на підтримку ініціативи громадських організацій і з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства" і відзначається щорічно 9 листопада в день вшановування пам'яті Преподобного Нестора Літописця.

Нестора Літописця (1050-1114 роки) вважають батьком вітчизняної історії і словесності. Історики передбачають, що саме він написав прославлену "Повість врємєнних літ", житія святих братів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського і його сподвижників. Дослідники зазначають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова.

Конституція України закріпляє єдину державну мову, якою визнана українська. При цьому держава зобов'язана забезпечити всебічний розвиток і функціонування української мови у всіх сферах громадського життя. Закон "Про мови в Українській РСР" підтримує Конституцію, але при цьому гарантується право кожного громадянина "користуватися своєю національною мовою або будь-якою іншою мовою". Право використати мову інших національностей дається не тільки в сфері освіти, науки, культури і засобів масової інформації, але навіть в діяльності державних органів. Правда, останній випадок обмежений чіткими законодавчими рамками.

Детальніше про це та інші святкові дні - у проекті ЛІГА.Досье >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини