RU

72% українців впевнені, що йде війна з Росією - опитування

13.02.2019, 12:36
72% українців впевнені, що йде війна з Росією - опитування - Фото
Иллюстративное фото: пресс-служба 53-й ОМБр

72% українців поділяють думку, що зараз йде війна України з Росією. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Соціологи уточнили, що такий погляд є більш поширеним на заході (91%) і центрі (79%). На півдні цю думку поділяють 62%, на сході - 47%.

"Майже кожен п'ятий в цих регіонах не визначився з відповіддю на це питання. Дослідження громадської думки на підконтрольному Україні Донбасі показало, що погляди жителів регіону розділилися практично навпіл - 39% вважають, що сьогодні йде війна України з Росією, а 40% - ні", - йдеться в повідомленні.

За даними опитування, майже 70% громадян України погоджуються, що заради миру на Донбасі варто йти на компроміси з Росією і терористичними організаціями ДНР/ЛНР, однак тільки 16% згодні на будь-які компроміси.

"Силовий варіант вирішення конфлікту підтримують 17% українців. Серед жителів Донбасу значно вище готовність йти на будь-які компроміси заради миру (46%), а також менше підтримка силового вирішення конфлікту (10%)", - йдеться в повідомленні.

Соціологи підкреслили, що найменш прийнятними і для жителів Донбасу, і для громадян України в цілому є проведення виборів на умовах бойовиків і їх амністія.

Для жителів Донбасу, а також південного і східного регіонів більш прийнятні надання ОРДЛО "особливого статусу", російській мові - статусу державної, прийняття закону про нейтральний і позаблоковий статус України і відновлення шляхів сполучення і торгівлі з окупованими територіями.

Опитування проводилося з 19 по 25 грудня 2018 в усіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей серед двох тисяч респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Згідно з опитуванням Социс, в топ-3 головних проблем 2018 року для українців потрапили війна в Донбасі, низький рівень зарплати або пенсії і підвищення тарифів на комунальні послуги.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини