RU

7 квітня - Всесвітній день здоров'я

07.04.2009, 09:50

Всесвітній день здоров'я відзначається щорічно 7 квітня - у день створення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в системі ООН - спеціалізованої установи, що координує глобальні дії із боротьби з хворобами. У цей день тисячі людей відзначають важливість здоров'я для продуктивного і щасливого життя.

Щорічно у цей день ВООЗ користується нагодою для підвищення обізнаності щодо якоїсь важливої теми глобальної охорони здоров'я. У цей день і протягом всього року ВООЗ організує міжнародні, регіональні і місцеві заходи для залучення уваги до обраної пріоритетної галузі охорони здоров'я. У 2008 році Всесвітній день здоров'я було сфокусовано на темі "Захистимо здоров'я від змін клімату".

У 2009 році Всесвітній день здоров'я присвячено темі "Медичні установи в умовах надзвичайних ситуацій". В умовах надзвичайних ситуацій, лих та інших криз (стихійних, біологічних, технологічних чи соціальних, а також пов'язаних з конфліктами) часто потерпають працівники установ і служб охорони здоров'я. Через це, у свою чергу, потерпіле населення втрачає доступ до основних медично-санітарних послуг, які можуть мати життєво важливе значення. У цій темі наголошується на важливості забезпечення життєздатних медичних установ, які можуть протистояти таким небезпекам і готові після таких подій обслуговувати потерпілих людей. Медичні установи включають всі заклади із надання медично-санітарних послуг - від спеціалізованих лікарень і лікарень третинного рівня (високоспеціалізованих лікарень) до центрів первинної медично-санітарної допомоги і місцевих клінік.

Основними подіями 2008 року стали глобальна фінансова криза, яка може поставити під загрозу інвестиції в охорону здоров'я, надзвичайні ситуації в галузі безпеки харчових продуктів, а також наслідки конфліктів, стихійних лих і змін клімату для здоров'я. Рік був також позначений появою нових тенденцій у глобальній охороні здоров'я. Для нього були характерні тютюнова епідемія, смертельний туберкульоз, зв'язок між соціальними чинниками і здоров'ям, нерівний доступ до медичної допомоги і зростання тягаря хронічних хвороб.

У вересні 2000 року у Нью-Йорку Генеральна асамблея ООН прийняла Декларацію тисячоліття, якою глави держав і урядів на зорі нового тисячоліття взяли на себе зобов'язання до 2015 року добитися скорочення дитячої смертності, поліпшити охорону материнства, посилити боротьбу з ВІЛ/снідом, малярією та іншими захворюваннями, заохочувати фармацевтичну промисловість до забезпечення більш широкого розповсюдження основних ліків та їх більшої доступності для всіх, хто у них має потребу.

Боротьба з небезпечними захворюваннями: добірка новин>>>
Детальніше про це та інші свята>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини