RU

53% українців знають про Голодомор лише загально, - опитування

19.11.2013, 16:17
53% українців знають про Голодомор лише загально, - опитування - Фото
2ccf6b051f5674aaafda05bb57363ab4.jpg
53% громадян України знають про Голодомор лише в загальних рисах. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування на тему "80- та річниця Голодомору - уроки минулого для майбутнього" ​фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва.

Згідно з дослідженням, 2% українців не чули про Голодомор. ЗМІ - основне джерело інформації про Голодомор для більшості українців - 60% населення. Майже половина - 48% українців (особливо з центрального регіону) отримала інформацію про Голодомор від родичів.

У цілому ж більше половини (53 %) українців вважають, що проблема Голодомору не об'єднує, а й не роз'єднує Україну. Крім того, більшість (64 %) поділяє думку, що Голодомор був викликаний не природними обставинами, а владою на чолі зі Сталіним.

"Цікаво, що коли ми дивилися на прихильників різних політичних сил, то навіть ті, хто голосував за комуністів, з цим згодні. Це досить цікаве явище, адже очевидно, що організовували голод тодішні комуністи", - відзначає директор фонду Ірина Бекешкіна.

Загальнонаціональне опитування на тему "80-та річниця Голодомору - уроки минулого для майбутнього" проводилося спільно з соціологічною службою Ukrainian Sociology service з 5 по 16 жовтня за фінансової підтримки Національного Фонду підтримки демократії (США). Всього опитали 2000 респондентів старше 18 років.

Нагадаємо, на вихідних пам'ять жертв Голодомору вшанують хвилиною мовчання.

Джерело:  фонд Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини