51% українців виступають за вступ до НАТО - опитування

21.01.2020, 14:47
51% українців виступають за вступ до НАТО - опитування - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Більше половини населення (51%) вважають, що найкращим варіантом забезпечення безпеки для України був би вступ в НАТО. Про це свідчать результати опитування фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центр Разумкова.

Соціологи підкреслили, що це найвищий відсоток за весь час проведення опитувань. Позаблоковий статус України підтримують 26%, а 6% вважають, що потрібен військовий союз з Росією і країнами СНД.

Натисніть для збільшення

Фото: dif.org.ua

З цього питання є регіональні відмінності: вступ до НАТО підтримують на заході (80%) і більше половини респондентів в центрі (54%). Зате на півдні віддають перевагу нейтральному статусу (42%), також і на сході (43%).

"Причому на сході 13% бачать гарантію безпеки у військовому союзі з Росією і країнами СНД. Одночасно і на півдні, і на сході приблизно третина населення (відповідно, 34% і 29%) виступає за членство України в НАТО", - уточнили соціологи.

Опитування проводилося з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком тимчасово окупованого Криму і ОРДЛО серед 2017 респондентів у віці від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  • Згідно з опитуванням групи Рейтинг 13-17 грудня, проголосувати на референдумі за вступ України в Європейський союз були готові 60% українців, за вступ в НАТО - 52%.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса