42% переселенців хочуть повернутися назад - опитування

31.03.2017, 13:08
42% переселенців хочуть повернутися назад - опитування - Фото
691f26a0fd3b9e41b6340335f42e6c50.jpg
42% переселенців заявили про намір повернутися додому в Донбас і окупований Крим. Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

У прес-службі відзначили, що згідно з результатами нового дослідження Світового банку, 75% переселенців відповіли, що покинули свої будинки в 2014 році вперше в житті.

34% респондентів сказали, що не хочуть повертатися. Ще 26% вважають, що їм доведеться повернутися проти своєї волі через відсутність роботи, високу орендну плату за житло і з інших причин.

68% опитаних вважають, що фінансовий стан їх сім'ї погіршився після переселення.

"Примітно, що серед опитаних жителів частка тих, хто також говорить про погіршення економічної ситуації протягом останнього року, ще вище і становить 75%", - підкреслили в прес-службі.

Головними причинами для переселення стали, перш за все, проблеми безпеки та переслідувань, політичні уподобання, наявність рідних або друзів в регіонах і можливість працевлаштування за кордоном.

"Про те, що переселення розглядається як постійна ситуація, переважно, каже молодь. Що стосується повернення додому або відвідування колишнього місця проживання, то виникають обмеження, обумовлені ситуацією з безпекою", - сказала керівник проекту Світового банку Холлі Беннер.

54% переселенців заявляють, що мають стабільну роботу, 28% - зайняті частково. 35% всіх опитаних ВПО залишаються працювати там, де і працювали до переїзду, ще 20% втратили роботу після переселення і тільки 5% знайшли нову роботу.

Найбільшою проблемою переселенці називають високу орендну плату за житло (46%) і дискримінацію з боку домовласників за географічною ознакою (19%).

44% переселенців очікують погіршення свого життя.

"Така ситуація - величезний виклик для всієї влади. Даних багато, вони досить красномовні, нам потрібно їх ретельно проаналізувати і, можливо, внести зміни в плани в своїй роботі", - заявив заступник міністра Георгій Тука.

Опитування проводилося в 2017 році, в ході дослідження було опитано дві тисячі переселенців і дві тисячі мешканців приймаючих громад.

Читайте також: Пам'ятка переселенцю: як оформити субсидію і не платити за ЖКГ

23 березня Верховна Рада виключила довідку про взяття на облік переселенців зі списку документів, в які вносяться відомості про місце перебування, а також врегулювала питання оплати комунальних послуг для них.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса