RU

40% українців не хочуть вакцинуватися від коронавірусу навіть безкоштовно – опитування

02.12.2020, 13:14
40% українців не хочуть вакцинуватися від коронавірусу навіть безкоштовно – опитування - Фото
Скриншот із відеозапису ICTV

Цілих 40% українців не готові робити щеплення від коронавірусної хвороби COVID-19 навіть безкоштовно. Такі результати соціологічного опитування показала Група Рейтинг.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

55% опитаних готові до щеплення, якщо препарат буде безкоштовний. У випадку з платною вакциною таких вже менше – тільки кожен третій (35%). 57% респондентів не збираються робити платне щеплення.

При цьому в сільській місцевості безкоштовно готовий зробити щеплення більший відсоток людей, ніж у місті. Чи пов'язано це з тим, що у селах ситуація з отриманням медичної допомоги при важкому перебігу COVID-19 гірша, ніж у містах, або демографічними причинами, соціологи не уточнюють.

67% опитаних віком від 60 років і більше (група ризику) готові до безкоштовної вакцинації. 56% з цієї групи готові і до платної.

Читайте також: МОЗ просить на вакцинацію від ковіду 15 млрд грн. У проєкті бюджету на це стільки немає

Найбільше бажаючих зробити щеплення в центральному регіоні України (58% безкоштовно/46% платно) і Києві (58%/38%), найменше – на сході (51%/29%).

Найбільше не бажають вакцинуватися – віком 30-39 років. Ця ж когорта менше за інших готова платити за щеплення, навіть менше за літніх осіб.

Чоловіки (чоловіча стать – фактор ризику при COVID-19, – ред.) більше за жінок готові зробити щеплення – 58% проти 52% (в безкоштовному варіанті) і 40% проти 31% (в платному).

Відсоток тих, хто не визначився щодо вакцини, відносно малий.

Опитування проведене за телефоном із використанням комп'ютера 28-30 листопада 2020 року серед 2500 українців від 18 років і старше у всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. Похибка – не більше 2,0%.

Сьогодні, 2 грудня, Британія першою в світі схвалила використання мРНК-вакцини Pfizer/BioNTech проти COVID-19.

  • В кінці весни/на початку літа 0,1% українців вважали, що коронавірус створив п'ятий президент Порошенко, "недобрі люди", інопланетяни або форум у Давосі (КМІС).
  • 26 червня КМІС повідомляв, що 66% українців вважають, що новий коронавірус "створений штучно".
  • Опитування Рейтингу за кінець липня показало, що більше половини українців вважають, що COVID-19 не загрожує або майже не загрожує їм особисто.
  • В кінці літа 2020-го демографи США і Іспанії заявили, що рівня готовності зробити щеплення від коронавірусу (на той момент) не вистачає для ліквідації пандемії.
  • КМІС показало опитування за початок/середину серпня: менше половини українців були готові зробити безкоштовну вакцину від коронавірусу.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини