RU

4 вересня – день звільнення Луганської області від німецько-фашистських загарбників

04.09.2008, 08:58

4 вересня 1943 року радянські війська остаточно звільнили Луганську область від німецько-фашистських загарбників. Більше 400 тисяч жителів області пішли за роки війни на фронт, 286 воїнів одержали звання "Герой Радянського Союзу", четверо повторили подвиг Олександра Матросова. Сім прізвищ назавжди занесено у списки особистого складу військових частин. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили у прес-службі Луганської облдержадміністрації.


17 лютого 1943 року війська противника, після звільнення Ворошиловграда (ред. – колишня назва Луганська) та півночі області частинами 1-ї та 3-ї армій, були змушені відійти на південний захід області. Радянські війська, вийшовши до річки Міус, вели напружені бої. Рано вранці 17 липня 1943 року після артилерійської і авіаційної підготовок війська Південно-Західного фронту перейшли у наступ. Особливо відзначилися у боях льотчики.

13 серпня 1943 року перейшла у наступ 1-а гвардійська армія Південно-Західного фронту. 18 серпня почали наступ війська Південного фронту після 75-хвилинної артилерійсько-авіаційної підготовки силами 5-ої ударної, 2-ї гвардійської та 28-ї армій прорвали оборону противника на р. Міус. Головний удар наносила 5-а ударна армія під командуванням генерал-лейтенанта В'ячеслава Цвєтаєва у центрі фронту на ділянці шириною 25 кілометрів. Тут відзначився у боях 4-й гвардійський Сталінградський механізований корпус. Він вів бої на рубежах: Рафаїлівка, Бічно-Антрацит. На Міусському плацдармі билися 50-а і 54-а гвардійські стрілецькі дивізії. Із 1 по 4 вересня 1943 року було звільнено понад 60 населених пунктів області. У тому числі Красний Луч, Перевальськ, Слов'яносербськ, Сєверодонецьк, Лисичанськ, Первомайськ, Стаханов, Кіровськ і Алчевськ. Ця військова операція стала прологом звільнення всієї України від фашистських загарбників.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини