30% українців готові відмовитися від своїх прав заради грошей

08.12.2016, 17:25
30% українців готові відмовитися від своїх прав заради грошей - Фото
322422721aedb28050c09062f4a29b76.jpg

При цьому в контрольованих Україною районах Донбасу 55% населення готові терпіти матеріальні труднощі заради збереження прав і свобод

30% українців готові заради власного матеріального благополуччя відмовитися від частини своїх прав і громадянських свобод. 35%, навпаки, віддають перевагу дотриманню прав перед економічним благополуччям. Стільки ж українців не змогли зробити вибір. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи.

При цьому регіонально особливо виділяється позиція жителів Донецької і Луганської областей, де 55% населення готові терпіти матеріальні труднощі заради збереження прав і свобод, і лише 22% готові обміняти їх на добробут.

Лише 4% українців зазначили, що ситуація з дотриманням прав людини в країні покращилася з часів Майдану.

Ще 23% вважають, що ситуація з тими самими правами змінилася на краще, а з іншими - на гірше.

35% відзначили, що ситуація однозначно стала гірше, 28% вважають, що ніяких змін не відбулося.

Найбільше погіршення ситуації з правами людини відзначили жителі Донбасу (60%).

У переліку прав, ситуація щодо дотримання яких, на думку населення, найбільш погіршилася, були виділені в першу чергу право на достатній рівень життя (погіршення в цій сфер відзначили 42%), право на соціальне забезпечення (29%) і право на працю (27 %). Погіршення ситуації з іншими правами спостерігалося менше 15% респондентів.

Дотримання в Україні основних прав людини оцінюється громадянами в основному незадовільно.

При оцінці рівня дотримання базових прав особистості, політичних, соціальних і економічних, культурних та екологічних прав за 5-ти бальною шкалою, всі середні оцінки - менше 3 балів.

Опитування було проведено в період з 22 жовтня по 6 листопада. Всього було опитано 2002 респонденти за квотною загальнонаціональною вибіркою, яка за областям України, типами поселення, статтю та віком репрезентує доросле населення України (18 років і старше). Опитування проводилося у всіх областях України, Києві та контрольованих районах Донецької і Луганської областей. Опитування не проводився в анексованому Росією Криму, Севастополі та на окупованих територіях Донбасу. Максимальна випадкова похибка (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,2% з імовірністю 0,954.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами