RU

3 грудня - Міжнародний день інвалідів

03.12.2010, 10:00

У 1992 році, у кінці Десятиріччя інвалідів Організації Об'єднаних Націй (1983-1992 рр.), Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів.

Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямоване на привертання уваги до їхніх проблем, захист їхньої гідності, прав і добробуту, на привертання уваги суспільства до переваг, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Тема кожного Дня ґрунтується на меті, заради якої цей день був проголошений, тобто повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів у житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій щодо інвалідів, прийнятої Генеральною Асамблеєю у 1982 році.

В Україні, за даними Міністерства праці і соціальної політики, на початку 2010 року нараховувалося 2 млн. 639 тис. осіб з інвалідністю.

Державна політика щодо людей з обмеженими можливостями вміщує: послідовний перехід від медичної до соціальної моделі інвалідності; створення умов для інтеграції інвалідів в активне суспільне життя; підвищення державних гарантій у досягненні вищих соцстандартів у матеріальному забезпеченні інвалідів; створення безперешкодного середовища для інвалідів; забезпечення активної взаємодії держорганів і громадських організацій у вирішенні їхніх проблем.

Детальніше про це та інші дати - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини