RU

24 грудня - День працівників архівних установ

24.12.2009, 09:20

Професійне свято працівників архівів встановлено в Україні указом Президента Віктора Ющенка у 2008 році.

"Враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи і на підтримку ініціативи працівників архівних установ, постановляю встановити в Україні професійне свято - День працівників архівних установ, який святкувати щорічно 24 грудня", - йдеться в указі глави держави.

Перший державний орган управління архівною справою в Україні - Бібліотечно-архівний відділ - було створено під час Центральної Ради. Згодом Головне архівне управління при Раді Міністрів УССР працювало з 1974 по 1991 рр. З отриманням Україною незалежності змінилася назва Головархіва та його організаційно-правовий статус. З грудня 1999 року він має назву Державний комітет архівів України.

Система державних архівних установ України, підпорядкованих Держкомітету, вміщує 709 організацій. Загальна кількість працівників становить понад 3700 людей. У Національному архіві фонду зібрано понад 59 млн. одиниць збережених матеріалів.

Серед найцінніших документів, які є у держархівах України, - борговий лист на бересті з древньоруського міста Звенигород, який датується ХІІ ст., грецьке Євангеліє ХІІІ ст. на пергаменті, універсали Української Центральної Ради.

Детальніше про це та інші святкові дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини