RU

23 лютого - День захисника Вітчизни

23.02.2011, 11:55

Свято бере свій початок з січня 1918 року, коли Рада народних комісарів СРСР видала декрет про створення Робочо-селянської Червоної Армії (РСЧА), а пізніше - декрет про створення Робочо-селянського Червоного Флоту (РСЧФ). У 1922 році 23 лютого було оголошено Днем Червоної Армії.

Вважається, що свято встановлено на честь перших перемог Червоної Армії під Нарвою і Псковом над регулярними військами кайзеровської Німеччини 23 лютого 1918 року. Хоч факт тих перемог багато істориків вважають досить суперечливим, проте з 1922 року 23 лютого набуло характер всенародного свята.

З 1940-х років свято перейменували у День Радянської Армії, а після розпаду Радянського Союзу він придбав нинішню назву - День захисника Вітчизни. У незалежній Україні встановлено Указом Президента Леоніда Кучми від 1999 року в зв'язку "з численними зверненнями громадських організацій, ветеранів війни і з метою сприяння патріотичному вихованню молоді".

Хоч назва свята і змінювалася, проте традиції залишилися такими же - як і у часи СРСР, цього дня прийнято вітати не тільки людей у погонах, а взагалі всіх чоловіків і хлопчиків.

Детальніше про це та інші святкові дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини