RU

14 січня. Цей загадковий Старий Новий рік

14.01.2009, 09:41

14 січня багато країн світу, переважно колишні радянські республіки, святкують так званий Старий Новий рік.

Традиція цього святкування походить від розходження юліанського календаря (або інакше календаря "старого стилю") і григоріанського - того, за яким зараз живе практично весь світ. Розходження календарів становить 13 днів.


Свято Старого Нового року "вийшло" внаслідок зміни літочислення. Через цю розбіжність календарів ми відзначаємо два "нових роки" - за старим і новим стилем. Таким чином, у ніч з 13 на 14 січня кожний може дозволити собі "досвяткувати" найулюбленіше свято року. Адже для багатьох вірян старий Новий рік має особливе значення, оскільки від душі відсвяткувати його вони можуть лише після закінчення Різдвяного посту.

Цікаво, що різниця між юліанським і григоріанським календарями збільшується з кожним століттям, коли кількість сотень у році від Різдва Христового не є кратним чотирьом, на один день. Тому з 1 березня 2100 року ця різниця становитиме 14 днів. А з 2101 року Різдво і старий Новий рік будуть відзначатися на день пізніше.

З кожним роком популярність старого Нового року зростає. Все більше людей ставляться до нього, як до самостійного свята, яке продовжує чарівність Нового року.

Свята, традиції: добірка новин>>>
Новий рік і Різдво: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини