RU

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14.12.2009, 08:47

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що належить до найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей - пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості працівники і колгоспники, в екстреному порядку мобілізовані радянським керівництвом для усунення наслідків аварії.

Цим людям (їх, за найскромнішими підрахунками, було не менше за 90 тисяч осіб) довелося загашувати пожежу після вибуху, виконуючи роботи з дезактивації приміщень і промділянки станції і забруднених територій навколо неї, проектувати і будувати об'єкт "Укриття", готувати і здійснювати післяаварійний пуск блоків ЧАЕС.

Аварія на енергоблоці N4 Чорнобильської атомної електростанції сталася 26 квітня 1986 року в 01 год. 23 хв. 40 с. під час проведення проектних випробувань однієї із систем забезпечення безпеки. За свідченням очевидців, у цей час сталося два потужних вибухи з руйнуванням частини реакторного блоку і машинного залу, на енергоблоці N4 ЧАЕС виникла пожежа.

Внаслідок аварії сталося найсильніше радіоактивне зараження у радіусі 30 кілометрів. Вибух був настільки сильним, що забруднення поширилося на значні ділянки території Радянського Союзу (передусім, України, Білорусі, Росії) - на площі 160 тис. кв. км. Понад 400 тисяч осіб було переселено.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини