11 січня українцям почнуть видавати нові паспорти

05.01.2016, 16:47
11 січня українцям почнуть видавати нові паспорти - Фото
07f611e9158f46e85ba845429efff3ac.jpg

11 січня 2016 міграційна служба починає впровадження паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки (в європейських державах цей документ називають ID-карта). Про це розповів голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк на прес-конференції 5 січня, повідомляє прес-служба відомства.

Він підкреслив, що в перші місяці можливі помилки, тому створено представництво ГМС в Facebook, забезпечена можливість спілкування з центральним апаратом і територіальними органами в Skype, а також створений спеціальний електронний ящик для пропозицій громадян щодо поліпшення роботи територіальних підрозділів.

Голова ГМС зазначив, що на першому етапі, до прийняття Верховною Радою законопроекту №3224, новий документ буде оформлятися безкоштовно громадянам, що досягли 16-річного віку і оформляющим паспорт громадянина України вперше.

За словами Соколюка, видача карток буде здійснюватися в 330 підрозділах міграційної служби по всій країні.

Крім того, він зазначив, що для проведення процедури заміни старих паспортів у формі книжечок на ID-карти необхідно, щоб Верховна Рада прийняла урядовий законопроект №3224 про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу або її спеціальний статус . При цьому глава ГМС висловив сподівання, що цей закон парламент ухвалить вже в кінці січня або на початку лютого.

У підрозділах, де немає необхідного обладнання, громадянам тимчасово будуть видаватися паспорти старого зразка (книжечка). Громадянам, які звертаються для оформлення паспорта громадянина України не вперше (наприклад, у зв'язку з втратою або псуванням), також до прийняття законопроекту №3224 будуть видаватися паспорти старого зразка.

Разом із введенням ID-карток, міграційна служба буде здійснювати наповнення Єдиного державного демографічного реєстру - електронної бази даних, на основі якої буде здійснюватися ідентифікація осіб.

З досвіду європейських держав, процес документування громадян ID-картами триватиме 4-5 років, протягом 2016 міграційна служба розраховує видати більше 2 млн. документів нового зразка.

Після прийняття Верховною Радою законопроекту №3224 міграційна служба зможе оформляти паспорт громадянина України всім громадянам.

Обов'язкової заміни паспорта громадянина України на документ нового зразка не передбачено, зазначили в прес-службі ГМС.

Для оформлення першого паспорта громадянина України по досягненню 16-річного віку необхідно звернутися в підрозділ ГМС за місцем проживання та надати свідоцтво про народження. У разі оформлення ID-картки (за наявності технічної можливості) фотографії надавати не потрібно.

Нагадаємо, оформлення ID-картки буде проводитися за бажанням  і не є обов'язком громадян України.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса