RU

10-річні права знадобляться вже з 29 березня

15.02.2011, 17:15
10-річні права знадобляться вже з 29 березня - Фото
505902b9c1297ed4e7d117a4198928e7.jpg

10-річні права знадобляться вже з 29 березня
З 29 березня 2011 року українським водіям, які отримуватимуть водійське посвідчення і збираються у майбутньому відвідати країни – учасниці Міжнародної Конвенції про дорожній рух 1968 року, знадобляться водійські документи, в яких буде визначена кінцева дата терміну їхніх дій. Про це йдеться у поясненні Міністерства внутрішніх справ до проекту змін до постанови Кабміну про порядок видачі посвідчень водія.

Як повідомляє прес-служба МВС, прес-секретар Міністра внутрішніх справ Ірина Шинкаренко зазначила, що на сьогоднішній день основним документом, який регулює міжнародний дорожній рух, встановлює вимоги до його учасників та їхніх документів, є Міжнародна Конвенція про дорожній рух 1968 року. Згідно з її вимогами, з 29 березня 2011 року (додаток 6 Конвенції) у посвідченні водія повинна бути вказана кінцева дата терміну його дії. Україна є учасником цієї Конвенції з 1974 року. Тому всім водіям, які отримають посвідчення на території нашої держави після зазначеної дати і збираються відвідати країни, які входять у Конвенцію, знадобляться водійські документи, в яких внесені дані про термін їхніх дій.

24 вересня 2008 року Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху". Зокрема у ст. 15 Закону "Про дорожній рух" внесена зміна щодо надання права на управління транспортними засобами на основі посвідчення водія з встановленим строком дії.

"Враховуючи те, що реквізити посвідчення встановлює Кабінет Міністрів, а також з метою приведення водійських посвідчень згідно з вимогами Конвенції ми зобов'язані вносити пропозиції щодо змін до постанови Кабінету Міністрів від 8 травня 1993 року N340 "Стосовно впровадження терміну дії національного посвідчення водія". Департамент ДАІ МВС вже підготував відповідний проект", - сказано у повідомленні.

Водночас проект постанови не передбачає обов'язкового обміну посвідчення водія - це буде відбуватися поступово за бажанням їхніх власників. "Слід зазначити, що наразі на території України діють водійські посвідчення 7 видів, зокрема і зразка СРСР. Усі ці посвідчення залишаються дійсними. Однак ті громадяни, які збираються перетнути кордон зобов'язані мати у посвідченні водія кінцевий термін його дії, відповідно до вимог Конвенції. Ті громадяни, які отримали посвідчення раніше і не будуть перетинати кордонів держави, можуть і надалі користуватися посвідченнями без внесення змін", - наголосили у відомстві.

Також у Міністерстві наголосили, що сьогодні у всіх країнах Західної Європи, Америки і більшості країн колишнього СРСР введено термін дії посвідчень водія від 2 до 10 років. Так, у Росії, Білорусі, Молдові, Литві, Латвії і Естонії термін дії посвідчень водія становить 10 років.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України запропонував обмежити термін дії водійських посвідчень до 10 років. Про це йдеться у проекті постанови Кабміну, який опублікований на сайті Департаменту ДАІ МВС України для суспільного обговорення.

ДАІ та ситуація на дорогах: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини