RU

Голова ДНС: Транспортний колапс у Києві був неминучий

26.03.2013, 15:04
Голова ДНС: Транспортний колапс у Києві був неминучий - Фото
Михайло Болотських

Болотських роботою рятувальників під час снігопаду задоволений, але констатує ряд невирішених питань при ліквідації надзвичайних ситуацій

Про те, як впоралися зі своєю роботою рятувальники ДНС під час ліквідації наслідків снігопаду в Києві, що стало причиною транспортного колапсу, а також, чи варто побоюватися киянам повені з приходом тепла, в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ розповів керівник Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських.

- На вихідних в ЗМІ потрапила інформація про те, що співробітники ДНС нібито вимагали від водіїв плату за визволення їхніх автомобілів зі снігових заметів. Проведена службова перевірка?

- Ми із цією ситуацією вже розібралися. На місце інциденту виїжджала моя спеціальна група. З'ясувалося наступне: до вантажівки, яка потрапила в замет,  під'їхав якийсь трактор, тракторист запропонував допомогу за винагороду. Волонтери, які це побачили, повідомили, що тракторист нібито був рятувальником. По-перше, у ДНС немає тракторів, у нас є тягачі, з відповідними знаками і символікою служби. По-друге, в місцях утворення заторів на дорогах з'явилися цілі групи людей, які організовують допомогу застряглим машинам за винагороду. ДНС до цього ніякого відношення не має. Ми поговорили з волонтерами, які поширили інформацію, вони вибачилися за виникле непорозуміння. Крім того, ми маємо намір зустрітися з волонтерами та обговорити взаємодію і спільну роботу в надзвичайних ситуаціях.

- Як ви оцінюєте роботу ДНС в Києві під час снігопаду та в рамках ліквідації його наслідків?

- Потрібно розмежовувати функції нашої структури та міської влади. Ми повинні робити спільну справу, але кожен зі своєї позиції, щоб зусилля не змішувалися. Ми зі свого боку провели масову інформаційну роботу щодо попередження населення про насування стихії. Ми завчасно виставили пункти обігріву, розмітили на дорогах спецтехніку підвищеної прохідності. Я особисто три доби перебував на пульті управління і неодноразово виїжджав у місто для оцінки ситуації. Контролював, де знаходяться і що роблять наші машини. Тобто я абсолютно реально оцінюю дії співробітників ДНС і можу сказати, що вони спрацювали достатньо ефективно в ситуації, що склалася.
Підстав для паніки у столиці немає. Танення снігу - явище сезонне, і не треба спекулювати на цьому питанні 
- Підводячи підсумки, які висновки напрошуються на майбутнє?

- Наші співробітники зробили все, що могли. Однак, оцінюючи загальну ситуацію, звичайно, виникає маса питань. Потрібно уточнювати план організації взаємодії між усіма структурами, які задіяні в ліквідації надзвичайної ситуації. Потрібно постійно перевіряти справжній стан справ зі снігоприбиральною технікою у структурі міста, на яку покладено завдання з очищення доріг. Реальна інформація не відповідає даним, які подаються в штаб.

- Що стало причиною транспортного колапсу в перший день снігопаду - в п'ятницю?

- Треба враховувати, що на кожен гектар площі випало по 500 тонн снігу. Більше 100 років не було такого інтенсивного снігопаду. По п'ятницях, коли багато за кермом роз'їжджаються по домівках або зовсім покидають Київ, навіть при нормальній погоді утворюються затори. А в нинішній ситуації пробок уникнути було неможливо. Посилило положення не відрегульоване питання в'їзду в місто вантажних автомобілів.

- Екологи кажуть про загрозу повені в Києві - занадто багато снігу, а на носі квітень. Які прогнози ДНС?

- Підстав для паніки у столиці немає. По-перше, температура до 30 березня буде зі знаком мінус вночі і плюсова вдеень. Тобто сніг, від якого залежить масштаб паводку, тане поступово. По-друге, в київських водоймах досить вільного місця, щоб прийняти талу воду.

Що стосується відводу води, то ще два тижні тому уряд доручив всім місцевим органам влади, в тому числі київським, вжити максимальних заходів для очищення міських стічних каналів і каналізаційних механізмів. Є розпорядження розчистити русла всіх річок, щоб забезпечити безперешкодне проходження талих вод.

Танення снігу - явище сезонне, і не треба спекулювати на цьому питанні. Згідно з попереднім аналізом і сьогоднішніми даними Гідрометцентру, критичного паводку в Києві не очікується. Можна сказати, що виходячи з аналізів попередніх років, нинішній паводок буде середньостатистичним.

Досьє на Михайла Болотських
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини