RU

Вбивство суддівської сім'ї: як розуміти звіт правоохоронців

11.01.2013, 14:14
Вбивство суддівської сім'ї: як розуміти звіт правоохоронців - Фото
Сім'я судді проживала в дуже скромних умовах (фото - кадр з оперативної відеозйомки)

Керівники МВС і ГПУ доповіли про розслідування вбивства сім'ї харківського судді. Їх слова майже не дають відповідей, але ставлять ще більше запитань

Після  жорстокого вбивства в Харкові 15 грудня сім'ї судді Володимира Трофимова минув майже місяць. Однак 58-річний працівник Фрунзенського райсуду, його дружина, 30-річний син і 29-річна цивільна дружина сина все ще не поховані, а їхні убивці ходять на свободі.

Вчора, 10 січня, генпрокурор  Віктор Пшонка та міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко провели в Харкові брифінг, на якому розповіли про хід розслідування злочину. На розчарування публіки, прозвучала інформація аж ніяк не про серйозні успіхи слідчих. Високопоставлені чини повідали про очевидні, а в чомусь навіть безглузді речі. Справа про вбивство сім'ї судді починає викликати асоціацію з розслідуванням справи Ярослава Мазурка, якого "зловили" лише після його смерті.

Вбивці-невидимки

Міністр Захарченко повідомив на брифінгу: "При огляді місця злочину наші фахівці звернули увагу на те, що... злочинці намагалися якнайменше залишити слідів вчинення злочину, тобто, своїх безпосередніх слідів. Це може свідчити про те, що ці злочинці раніше вчиняли злочини".

Було б дивно, якби лиходії при вчиненні злочину, за яке їм однозначно світить довічне ув'язнення, спеціально постаралися залишити якомога більше слідів. Слова міністра свідчать лише про те, що в квартирі не знайшли ні відбитків пальців убивць, ні ДНК-матеріалу, а вже тим більше - візитних карток. Словом, міліції просто нема за що міцно вхопитися.

Що ж стосується висновку про те, що злочинці раніше вчиняли злочини, то це всього лише здогад. Як мовиться, в житті всяке буває в перший раз. І вбивство теж. Зрештою, на вбивство чотирьох людей з відсіканням голів жертв наважиться далеко не кожен злочинець, тому можна припустити, що зробили це люди з кримінальним минулим. А ще слова міністра можна зрозуміти так, що попередні гріхи злочинців залишилися безкарними, раз вони в такій складній справі зуміли не наслідити.

Загадка відсікання голів

Начальник управління карного розшуку МВС Василь Фаринник розповів, що вогнепальна зброя, яку застосували вбивці, могла раніше використовуватися в інших злочинах. "Ми знаємо, що у злочинців була із собою вогнепальна зброя. Тож одна з версій, чому трупи обезголовлені - сліди куль, які залишилися в головах. На їхню (вбивць) думку, це може служити підставою для ідентифікації зброї. Це наводить на думку, що зброя могла використовуватися раніше в якихось злочинах ", - сказав головний розшуковці країни.

Міліції, звичайно, видніше, що злочинцеві легше - заздалегідь подбати про "чистий" стовбур або після вбивства займатися відсіканням голів жертв. Однак залишаються питання. Чому кулі, якщо вистріли насправді прозвучали, не пройшли навиліт, і чи багато таких випадків у практиці міліції?

Фаринник розповів ще одну деталь: за висновками експертів, найвірогіднішою причиною смерті судді Трофимова та членів його сім'ї стало знекровлення. "Причиною смерті було, швидше за все, знекровлення, що настало в результаті поранення і наступного відсікання голови", - зазначив генерал. Але тут знову питання: навіщо ж вбивці стріляли жертвам в голови (якщо насправді стріляли)?

Сухий залишок


Зараз слідство відпрацьовує дві версії злочину. Основна - вбивство з метою заволодіння особистим майном судді (нібито злочинців цікавила його колекція монет, він був завзятим нумізматом). За другою версією, вбивство пов'язане з професійною діяльністю служителя Феміди. У число основних вона не потрапила тому, що суддя в останній час не займався розглядом резонансних справ.

На відео з місця злочину, що потрапило в інтернет, показана перевернута догори дном квартира судді з безліччю предметів колекціонування (на перший погляд - не особливо цінних). Що стало причиною безладу - наліт злочинців або вивчення місця злочину - невідомо. Але загальна картина дозволяє побачити, що побутові умови сім'ї Трофімових були досить скромними.

Узагальнюючи сказане високими чинами на брифінгу, правоохоронці в розкритті одного з найгучніших в історії України вбивств просунулися не дуже далеко. Для чого потрібно був цей захід за участю керівників ГПУ та МВС, залишається лише здогадуватися.

Сьогодні про виконану роботу генпрокурор і голова МВС відзвітують особисто перед президентом Віктором Януковичем, який назвав розкриття вбивства судді справою честі для правоохоронців. Можливо, насправді правоохоронці знають набагато більше, ніж розповіли вчора в Харкові журналістам. Суспільство чекає нових подробиць.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини