RU

У будинок засновника Ланет прилетіла граната. До чого тут NewsOne і Віктор Медведчук?

14.02.2020, 13:34
У будинок засновника Ланет прилетіла граната. До чого тут NewsOne і Віктор Медведчук? - Фото
Ілюстрація: Ланет

Відомий телеком-бізнесмен Віктор Мазур звернувся в поліцію. На його будинок напали .Він пов'язує атаку з конфліктом з NewsOne

4 лютого в сторону будинку співвласника групи компаній Ромсат Віктора Мазура кинули бойову гранату. Вибух вибив вікна, уламки зіпсували стіни фасаду. Ніхто не постраждав. Робітників, які робили ремонт в будівлі, в цей час не було на місці. Про цей інцидент LIGA.net розповів сам Віктор Мазур.

Мазур далеко не остання людина на телеком-ринку: під його контролем третя за величиною кабельна мережа в Україні - Ланет.

У розпорядженні LIGA.net є витяг про відкриття кримінального провадження, датований 5 лютого. З нього випливає, що будинок Мазура знаходиться в селі Кожухівка Васильківського району Київської області. У документі немає згадок про гранату. У ньому говориться, що в будинку "стався вибух невстановленого предмета".Правоохоронці кваліфікували справу за статтею "хуліганство". Але, на думку Мазура, це не хуліганство. Його адвокат Сергій Дешунін розповів: камера зафіксувала, що під будинок приїхав автомобіль, з нього вийшли люди, жбурнули гранату в будинок і швидко зникли.

Віктор Мазур - відомий на телеком-ринку бізнесмен і екс-член Національної комісії з питань регулювання зв'язку. Його призначив екс-президент Петро Порошенко в липні 2014 року, після Революції Гідності. У телеком-комісії Віктор пропрацював два роки. Це був не перший його візит в НКРЗІ. У 2005 році, після Помаранчевої революції, його призначав працювати в відомство екс-президент Віктор Ющенко.

Що сталося? Півтори версії


"У нас є дві версії, - каже Сергій Дешунін. - Перша - хуліганські спонукання. Але ми не вважаємо її досить правдоподібною з однієї простої причини - для неї немає ніяких об'єктивних передумов. Ні конфліктів, ні провокацій. Не було компанії, що проходить повз, якій раптом захотілося "розважитися".

Значить, бізнес-конфлікт або особиста сварка? Віктор Мазур заявляє, що таких у нього на даний момент немає. Єдиний, на його думку, кандидат - протягом минулого року тривало протистояння з телеканалом NewsOne.

"Інших варіантів у мене немає", - відзначає він.

31 грудня 2018 року Ланет прийняв рішення припинити трансляцію каналів Максі TV (Наш) і NewsOne. Свій крок кабельний провайдер пояснив тим, що в його розумінні канали набрали критичну масу санкцій.

"Вони (менеджмент Ромсат і Ланет - Ред.), Виходячи зі своєї громадянської і державницької позиції, вважають, що матеріали, які транслює NewsOne, не можна вважати проукраїнськими. Тому прийняли рішення не включати канал ", - пояснює Сергій Дешунін.

За його словами, конфлікт навіть не зовсім комерційний. Мовляв, наскільки йому відомо, канал NewsOne пропонує досить хороші комерційні умови, щоб відновити трансляцію. Справа саме в громадянській позиції.

Суд між Ланет і NewsOne тривав майже весь 2019 рік - з моменту, коли провайдер закрив трансляцію каналу в своїй мережі. Після низки позовів та апеляцій восени суд все-таки визнав правоту NewsOne: Ланет постановили відновити трансляцію. Своєрідна іронія полягала в тому, що коли рішення почали реалізовувати, термін дії договору між каналом і провайдером закінчився.

"З 1 січня 2020 року вже немає правових підстав включати канал, так як договір втратив свою силу", - говорить Дешунін.

Виходить, що NewsOne виграв, але достатньою сатисфакцію як би не отримав. Зараз обидві сторони - і Ланет, і NewsOne - згадують про зустрічі з питання укладення нового договору. За словами співрозмовників редакції, пролонгація старого не передбачена.

Мазур вважає - його намагалися попередити


Віктор Мазур каже, що менеджери NewsOne намагалися переконувати, що відновити трансляцію каналу - в його особистих інтересах.

Він додає, що один з менеджерів NewsOne Ярослав Латко недавно наполегливо умовляв його провести зустріч з представниками каналу. "Тому що буде пізно". Віктор так передав цю фразу і порахував її застереженням на свою адресу. У свою чергу Латко заперечує, що робив власнику кабельної мережі будь-які застереження.

"Я не знаю, про що він (Мазур - Ред.) говорить, про який напад на себе. Тому що немає такого факту", - підкреслює Латко.Зустріч з керівництвом каналу, яка повинна була відбутися 4 лютого (в цей же день ввечері прилетіла граната), Мазур скасував.

Але Ярослав Латко додав, що пізніше зустріч з Віктором Мазуром таки відбулася - в понеділок, 10 лютого. І ні про яку гранату співвласник Ромсат і Ланет на ній не заявляв. Мазур пізніше підтвердив, що коротка зустріч була, і про напад він вирішив не поширюватися. "Я їм сказав (на зустрічі - Ред.): Раніше квітня мені не телефонуйте".

У Латка своє бачення подальшого розвитку взаємовідносин: "Ми запропонували дорожню карту... Політичні моменти відкидаємо. Тому що звинувачувати нас в якійсь проросійськості - це смішно, враховуючи загальну структуру телевізійного мовлення України. Господарські нюанси ми готові вислухати". За словами Ярослава, Мазур заявив: "будемо в діалозі", і йому треба порадитися з колегами і партнерами.

Чи є докази


Адвокат Мазура визнає, що прямих доказів причетності NewsOne до нападу на будинок у них немає. "Але ми припускаємо, що, можливо, існує непрямий зв'язок між нападом і конфліктом з каналом NewsOne. Адже ніяких інших побутових сварок, комерційних конфліктів або судових позовів не було", - позначає він.

Адвокат також пов'язує нинішні події з тим, що в самий пік судових розглядів поширювалися провокаційні листівки нібито від імені Ланет, на яких було зображено карту України без Криму. Тоді, за словами Сергія Дешуніна, поліція знайшла тільки виконавців, а на замовників вийти не вдалося.


На думку адвоката, вплив міг бути і непрямим. Мовляв, у каналу є аудиторія, і якісь радикально налаштовані люди таким чином вирішили вплинути на ситуацію.

Хоча СЕО Ланет Маріан Івасюк вважає, що зв'язок між інцидентом з будинком Мазура і конфліктом з NewsOne прямий. Він згадує, що на початку минулого року в київський центр обслуговування абонентів прийшли тітушки з погрозами, а разом з ними нібито з'явилася знімальна група NewsOne, яка провела зйомки сюжету про "мітинг активістів" протягом 10 хвилин.

Відповідь телеканалу


Редакція Liga.Tech зв'язалася з керівником телеканалу NewsOne Юрієм Будяком. За словами менеджера, конфлікт з кабельним провайдером вичерпано. Адже договір вже не діє.

"У нас немає вже ніякого конфлікту. Ланет відключив. Усе. Не транслюється NewsOne в Ланет з початку року" - заявив він. Юрій додав, що канал все-таки хоче домовитися про трансляцію в мережі провайдера.

З приводу гранати Будяк нічого не знав: "Боже, жах якийсь, я перший раз про це чую". Менеджер ніяк не пов'язує лютневий напад на будинок Мазура з каналом. "Де ми, а де граната. Ну, це просто два різні полюси", - уточнює він.

Як говорить Будяк, зазвичай гранати і шашки прилітають на NewsOne, а не з NewsOne.

Що далі


"Ми будемо вживати заходів з фізичного захисту. Природно - допомагати слідству ", - говорить адвокат.

Дальше більше. За словами Дешуніна, він і його клієнт розглядають варіант жорсткіше: написати заяву в поліцію або СБУ про те, щоб кваліфікацію події змінили на "терористичний акт". Оскільки йдеться про напад із застосуванням зброї - а це, мовляв, явно не хуліганські спонукання. Сергій Дешунін передбачає, що у зловмисників були політичні і громадянські міркування через позицію, яку займає Віктор Мазур.

Сам же Віктор Мазур схильний вважати, що слідчі навряд чи знайдуть винних. Він згадав, що, знаючи про майбутню зустріч з представниками NewsOne, запропонував їм встановити прослушку. Втім, за його словами, правоохоронців це не зацікавило.

Мазур вважає, що справу можуть зам'яти, так як за NewsOne стоїть дуже впливова фігура - Віктор Медведчук, глава політради партії Опозиційна платформа-За життя. І з ним просто ніхто не хоче зв'язуватися. Офіційний власник телеканалу - соратник Медведчука - Тарас Козак, депутат від Опозиційної платформи. З Тарасом Козаком зв'язатися не вдалося.

Примітно, що на підставі тих документів, які є в розпорядженні Нацради з питань телебачення і радіомовлення, регулятор не міг влітку 2019 року встановити зв'язок телеканалів 112 Україна, NewsOne і ZIK з Росією або Віктором Медведчуком. Тому зв'язок одіозного бізнесмена з цими каналами є непрямий - за непрямими ознаками. Наприклад, після продажу NewsOne число згадок Медведчука збільшилося в рази.

Що зараз робить Віктор Мазур? Переглядає підхід до особистої безпеки:  проводить консультації зі спеціалізованими експертами й підбирає охорону. Бойові гранати - не жарт.

Читайте також російською: В дом основателя Ланет прилетела граната. При чем тут NewsOne и Виктор Медведчук?<a href="http://www.liga.net/">Источник</a>
Стас Юрасов
Стас Юрасов
редактор ЛІГА.Tech
Евгений Шишацкий
Евгений Шишацкий
корреспондент ЛІГА.Tech
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини