RU

Суспільство вирішило приборкати ДАІ

18.02.2011, 09:25
Суспільство вирішило приборкати ДАІ - Фото
8ba3b75161363da4f9e8b8bc7f5e053b.jpg

Державтоінспекцію беруть під контроль - "дорожній контроль". Протягом місяця відомство декілька разів стало фігурантом гучних скандалів. Міністерство внутрішніх справ змушено реагувати

Державтоінспекцію беруть під контроль - "дорожній контроль". З подачі практично невідомої донедавна громадської організації відомство тільки протягом останнього місяця декілька разів стало фігурантом гучних скандалів. Міністерство внутрішніх справ змушено реагувати.

25 січня в Одесі старший сержант ДАІ Олександр Швець на прохання водія спілкуватися з ним українською мовою на камеру заявив, що "не розуміє телячої мови, не любить української мови і ніколи не полюбить". Автолюбитель, який виявився активістом всеукраїнської цивільної ініціативи "Дорожній контроль", виклав запис в Інтернет. Ролик побив рекорди перегляду, його показали багато українських телеканалів, а опозиційні політики вимагали звільнення одеського даішника.

Так, у "Батьківщині" розцінили дії О.Швеця як свідому і публічну наругу над державною мовою і розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Партія вимагала порушити проти сержанта кримінальну справу за ст. 161 Кримінального кодексу України (розпалювання міжнаціональної ворожнечі).

Щодо співробітника ДАІ було проведено службове розслідування і вже наступного дня він був звільнений. "Під час здійснення перевірки з'ясувалося, що зазначені факти підтверджуються: інспектор ДАІ справді дозволив собі публічну демонстрацію неповаги до державної мови, водночас дискредитуючи звання працівника міліції", - наголосили у МВС.

Незабаром після інциденту Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов порадив водіям скаржитися на даішників, які не вказують причини зупинки транспортного засобу. Більше того, пообіцяв встановити у ДАІ багатоканальні телефони довіри, щоб було куди скаржитися. До того ж, у зв'язку з інцидентом з одеським інспектором МВС видало вказівку - у системі службової підготовки підрозділів Державтоінспекції ввести додаткові заняття з вивчення законів України.

Здавалося б, ситуація зрушила з мертвої точки, і спілкування водіїв і дорожніх вартових порядку почне просуватися в конструктивному річищі. Але, ні.

Вже 12 лютого рахунок зрівнявся - 1:1. Активіста, що поширив відео з даішниками і "телячою мовою", зупинили і попросили пред'явити документи. Розгорівся конфлікт, після якого "контролера" затримали і заарештували на п'ять діб.

Член "Дорожнього контролю" стверджує, що він просто діяв за порадою міністра А.Могильова - попросив інспектора пояснити причину перевірки своїх водійських прав. У свою чергу, в одеській ДАІ заявили, що громадський діяч "кривдив її співробітників протягом двох годин". Як би не було, але багато хто сприйняв інцидент як помсту з боку ДАІ. Зокрема 84,4% читачів ЛІГАБізнесІнформ, що брали участь в опитуванні агентства.

17 лютого вперед виривається вже "Дорожній контроль". Громадська організація виклала на свій сайт відеоролик про те, як начальство ДАІ Бердянська давало вказівки підлеглим - скільки і яких протоколів треба скласти за день. До того ж вказівки супроводжувалися ненормативною лексикою. "Не міняємося поки не буде по вісім протоколів... чотири п'яних треба кожний день передавати…", - сказав один із начальників Державтоінспекції. Відеозапис також став резонансним, внаслідок чого МВС вже почало перевірку і за цими фактами.

Протистояння громадськості і ДАІ триває. Потрібно лише додати, що на фоні "гарячого" відео і реакції на нього в інформаційному потоку трохи загубилася знакова подія - Верховна Рада провалила законопроект про скасування державного техогляду транспортних засобів.

Законопроект передбачав передачу функцій техогляду транспортних засобів від держави до бізнесу. Крім того, він пропонував скасувати перевірку технічного стану транспортних засобів, зареєстрованих на фізичних осіб, конструкція яких відповідає вимогам правил, нормативів і стандартів, які діють в Україні і мають сертифікат на відповідність цим вимогам. Винятком повинні були стати транспортні засоби, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів, транспортні засоби спеціалізованого призначення.

У результаті, Україна вкотре упустила шанс придушити корупцію у ДАІ на рівні системи, а не шляхом "громадянської війни" з окремими виявами цієї соціальної вади.

ДАІ та ситуація на дорогах: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини