Skynet близько. Що залишить людині штучний інтелект

04.07.2019, 15:23
Skynet близько. Що залишить людині штучний інтелект - Фото
Деякі експерти впевнені: якщо відпустити ШІ у вільне плавання, одного разу він перетвориться в Термінатора і вважатиме людину слабкою ланкою. Фото: depositphotos.com

Українські топ-менеджери та експерти діляться думками про майбутнє ШІ. Збірний образ - креативний, справедливий і небезпечний Термінатор

На цих вихідних Львів зустрічав гостей. Київський бомонд зібрався на щорічний фестиваль Leopolis Jazz Fest потішити себе ритмічними нотками джазу. Екс-президент Петро Порошенко "уживався" на одному концерті з російським олігархом Михайлом Фрідманом. Всі слухали музику і забували про політичні чвари хоча б на деякий час.

Джаз - прохолодним вечором. Спекотним літнім днем - розумні розмови про майбутнє в львівських кав’ярнях.

Mastercard зібрала гостей, щоб обговорити, як цифровізація впливає на людину. І що взагалі таке digital human, яким він буде? Усім учасникам панельної дискусії ведуча поставила одне і те ж запитання.

Все більше наших завдань переймають на себе роботи і штучний інтелект. А що б ви все-таки зберегли за людиною? Яку сферу відповідальності, роботу?

Liga.Tech  вирішила поділитися тим, як відповідали на нього прогресивні українські менеджери.

Відповіді виявилися дуже різними і суперечливими.

1. Дмитро Вольф, психолінгвіст, соціальний технолог

Мені здається, що єдина і найголовніша функція, яку потрібно залишити, - це функція творця. Можливість творити нові форми штучних інтелектів, рішень.

Тут надійшло запитання із залу: Якщо ми залишимо за людиною функцію творця, то чи не обмежимо ми штучно штучний інтелект у розвитку?

Я вважаю, що штучний інтелект потрібно обмежувати в розвитку. Справа в тому, що це одна з основних заходів безпеки, яка повинна бути. І, за великим рахунком, всі уявляють штучний інтелект, як якийсь Skynet, який може сам приймати рішення, сам розвиватися, апгрейдитися.

Але сьогодні ШІ - це все одно певний набір правил, за якими він може діяти. Не може ШІ, який покликаний перетворювати мазки фарб в фотографії, раптом навчитися управляти роботом і бігати. Він для цього не створювався.

І це певне обмеження. На мій погляд, ці обмеження необхідно залишати. Як тільки ми отримаємо ШІ, що самостійно розвивається у тому напрямку, якому він хоче, ми можемо отримати того ж Термінатора, який вважатиме, що людина - це слабка ланка.

Але навіть з нинішніми обмеженнями зараз у ШІ трапляються збої. Кілька років тому робот-охоронець в Кремнієвій долині наклав на себе руки. Він їздив і робив фото, а в разі чого викликав поліцію. І раптом чомусь розігнався і стрибнув у басейн.

2. Микита Худяков, CEO і co-founder української компанії Ochi, яка займається архітектурною візуалізацією і віртуальною реальністю

Я б до недавнього часу відповідав приблизно так само. Потрібно залишити людині роль творця і креативності. Тому що я сам пишу електронну музику. Але з недавнього часу підписався на додаток і мені дуже подобається, як це робить ШІ. Я її слухаю і мене навіть влаштовує.

Я розумію, що ШІ нас ніколи не витіснить. Але креативність - це вже не тільки наша особливість. Картини ШІ вже теж малює.

Тому у мене до цього питання є більш філософський підхід. Я сам для себе ще точно не сформував цю думку. Але я б сказав, що людська функція, яка залишається за нами, - це жити.

3. Василь Дмитрів, директор з маркетингу мережі АЗК ОККО

Мені здається, що все, що стосується відносин і їх побудови, залишиться за людиною.

4. Микола Палієнко, співзасновник групи компаній EVO

Мені здається, що все, що пов'язано з правилами гри, policy making. Порушення правил і їх контроль, суди. Це повинно залишатися за людиною. Насправді ШІ зараз ще нескінченно далекий від вирішення складних завдань. Він вирішує спеціалізовані і прості завдання.

5. Юрій Батхін, віце-президент з розвитку бізнесу Mastercard в Україні

Я б залишив поки нам все, що пов'язано з емоціями, комунікаціями. Хоча, якщо вже Siri з Alexa спілкуються, то, напевно, у нас це теж потихеньку забирають.

Напевно, найголовніше - це право вибору. Тому що VR, AR і всі технології, які функціонують навколо нас, створюються не для того, щоб позбавити нас вибору, а щоб зробити для нас цей вибір зручним. Все-таки хочеться мати право останнього голосу.

Хоча Дмитро Вольф вважає, що багато чого з того, про що заявили його колеги, навряд чи залишиться за людиною - емоції, правила гри і так далі.

До появи комерційного детектора брехні на смартфоні десь рік. Також хочеться сказати, що на юридичному ринку зараз активно вчаться передавати можливість створення правил гри саме ШІ. Він менш схильний до корупції. Іншими словами, більш справедливий, менш марнотратний в ресурсах.

Поїздка журналіста до Львова відбулася за підтримки Mastercard

Стас Юрасов
Стас Юрасов
редактор ЛІГА.Tech
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини