RU

Не пролітайте мимо: навіщо Каневу вертолітний майданчик?

10.03.2011, 10:10
Не пролітайте мимо: навіщо Каневу вертолітний майданчик? - Фото
73577309b75c44097aa3a7357175c788.jpg

У Кабміні вважають, що гості Євро-2012, які захочуть відвідати шевченківські місця, отримають можливість побувати там і поклонитися могилі Кобзаря. У свою чергу, М.Томенко сумнівається у необхідності цього будівництва

Тема будівництва вертолітних майданчиків в Україні хвилює суспільство з минулого року. Спочатку йшлося про будівництво відповідного майданчика для перельотів Президента України Віктора Януковича в Київ. Водночас українці не простоювали б у пробках, пропускаючи кортеж глави держави. Пізніше з'явилася інформація про будівництво ще одного вертолітного майданчика недалеко від могили Тараса Шевченка. Якщо у першому випадку необхідність будівництва не викликає кардинальних заперечень, то у другому - немає повної ясності.

Вперше про це будівництво заявив під час суспільної гуманітарної ради у Києві сам В.Янукович. "Потрібно все відпрацювати, щоб люди не проїжджали мимо Канева", - наголосив Президент, додавши, що влада зробить у цих місцях "перлину світового рівня".

У свою чергу Віце-спікер парламенту Микола Томенко розкритикував можливість здійснення такого проекту. На його думку, в рік 150-річчя перезахоронення Т.Шевченка в Україні влада повинна була б фінансувати духовні і освітні програми. Він також обіцяв направити звернення до Прем'єр-міністра України Миколи Азарова з проханням дати роз'яснення, навіщо для проведення Євро-2012 будувати вертолітний майданчик неподалік від місця поховання Т.Шевченка. Чи було це зроблено, невідомо.

Вчора ж Кабінет Міністрів вирішив внести ясність щодо цього будівництва. По-перше, в уряді уточнили суму будівництва, яка становитиме 96 млн. грн. По-друге, майданчик справді будується у межах підготовки до Євро-2012.

Також у Кабміні деталізували, що майданчик у селі Пекарі Каневського району Черкаської області будується з пасажирським терміналом з пропускною спроможністю 50 пасажирів у годину і під'їзною дорогою.

В уряді вважають, що "гості чемпіонату, які захочуть відвідати шевченківські місця, отримають можливість побувати на цих визначних черкаських землях, поклонитися могилі Кобзаря, до того ж - зі значною економією часу на дорогу".

Складно передбачити, хто ці гості, які не поскупляться викласти, певно, не такі вже малі гроші за переліт до каневських місць. Також повисло у повітрі питання, хто буде користуватися перельотами у Канів після закінчення європейської першості?

З іншого боку заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман висловила впевненість у тому, що цей вертолітний майданчик просто необхідний. На її думку, повітряним транспортом будуть користуватися багаті люди з всього світу. "Такий майданчик потрібен, оскільки Шевченківське місце повинне стати місцем паломництва не тільки бідних людей, але й відомих людей з усього світу - президентів, прем'єрів. Це повинне бути обов'язкове в протоколі, як в інших країнах", - сказала Г.Герман.

На її думку, могила Т.Шевченка повинна стати "сакральным місцем", у зв'язку з чим необхідно надати змогу добратися до цього місця всіма видами транспорту.

Проте є сумніви щодо актуальності будівництва майданчика саме зараз. Це при тому, що ще не все зроблено у плані інфраструктурних перетворень у містах, що приймають Євро-2012. Також сумнівно, щоб уболівальники з європейських країн ринулися у Канів до могили Т.Шевченка нескінченним потоком.

Як би не виявилося, що це будівництво є дорогою у нікуди. Водночас ідеєю будівництва вертолітного майданчика загорівся вже Харків. Так, Харківський міський голова Геннадій Кернес недавно заявив, що у межах підготовки до Євро-2012 року в Харкові обладнують вертолітний майданчик для надання медичної допомоги учасникам і гостям турніру.

На порталі ЛІГА.net стартувало опитування з метою з'ясувати в інтернет-користувачів, чим насправді є будівництво у Каневському районі біля могили Тараса Шевченка вертолітного майданчика за 96 млн. грн. для уболівальників Євро-2012? Приєднатися до голосування >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини