Наші проти шведів: українська команда 55+ по Counter-Strike вже готується. Скоро битва

Наші проти шведів: українська команда 55+ по Counter-Strike вже готується. Скоро битва - Фото
Велика частина команди Ageless Shooters. Фото: Lenovo
05.09.2019, 15:04

Українська команда в CS GO Ageless Shooters з віком гравців 55+ готується перемагати відомих колег зі Швеції. Як вони тренуються?

З проблемою батьків і дітей в більшій чи меншій мірі стикається кожен з нас. Всі колись замислювалися, яким чином краще побудувати місток між поколіннями.

Нещодавно в Україні з'явилася дуже цікава спроба трохи просунутися у вирішенні цього питання. Lenovo в партнерстві з благодійним фондом Життєлюб вирішила вперше в Україні створити кіберспортивну команду з людей пенсійного віку.

Так люди покоління 55+ зможуть відчути емоції і зрозуміти своїх дітей та онуків, які грали в комп'ютерні ігри і стикалися з їх нерозумінням. Гратимуть у стрілянину - Counter-Strike.

Тепер самим батькам потрібно буде попотіти перед моніторами, щоб перемогти досвідчену шведську команду Silver Snipers (з англ. Сиві або срібні снайпери), середній вік гравців якої - 71 рік, а разом вони грають два роки. Матч відбудеться на київському Comic Con в кінці вересня.

Кореспондент Liga.Tech  відвідав тренування Ageless Shooters (Стрілки поза віком - так називається команда), щоб розповісти, як вікові гравці вживаються в ролі кіберспортсменів і чи готові вони перемагати шведів.

Counter-Strike: Global Offensive, CS: GO - одна з найпопулярніших комп'ютерних ігор сучасності, в якій гравець бере участь в подіях від першої особи. CS: GO - розрахована на багато користувачів і командну гру, де учасники змагаються один з одним, розподілившись на дві команди: терористів і спецназ. Гра передбачає кілька сценаріїв: розмінування бомби і порятунок заручника.

Велике рубилово

Тісна невелика кімната. Скрізь комп'ютери, за ними гравці в однакових футболках, які несамовито в щось шиплять і перегукуються. Біля них - купа роззяв-спостерігачів. Спочатку здається, що ти перенісся на десять років

назад. Всі, хто хоч трохи ходив в дитинстві в комп'ютерні клуби, чув щось подібне:

· Таня, готуйся!

· Мінус Петя, де бомба ??

· Чому став, стріляй ?!

І тут ви повертаєтеся зі спогадів в реальність, придивляєтесь і розумієте, що щось тут не так. За моніторами сидять не пацани, як в дитинстві, а дорослі люди - близько 60 років. Дідусями і бабусями їх назвати язик не повертається. Що ж тут відбувається?

Від опера до театрального менеджера

Як розповідає власник кіберспортивного порталу Gameinside.ua і глава тренерського штабу команди Геннадій Веселков, з самого початку на заклик відгукнулися близько 20 осіб - і чоловіків, і жінок. З них відібрали вісім найздібніших гравців, які зараз тренуються по 3 години п'ять разів на тиждень. Середній їх вік - 59 років.

Але вікові гравці не тільки не втомлюються, а й приходять раніше, а йдуть пізніше, щоб побільше пограти.

Грають чотири проти чотирьох і п'ять на п'ять, якщо з тренерами. Напруження пристрастей - не слабші, ніж у молоді, кажуть тренери.

Старші гравці більш відповідально підходять до гри і більш дисципліновані, ніж молодь. Зарплату їм, до речі, не платять, все на ентузіазмі.

Люди в команді зібралися цікаві, а їх професії різноманітні: економіст, айтішник, підприємець, опер, театральний менеджер, жестянщик, лікар та інженер-механік.

Цікаво, що тільки два гравці з усіх грали раніше в шутери. Решта починали з нуля. Але зате всі знали, що таке комп'ютер. "Їм вже не потрібно було пояснювати, що таке мишка", - помічає Геннадій.

Серед восьми гравців три жінки. У комп'ютерних клубах двохтисячних таке рідко можна було побачити. Від чоловіків вони не відстають.

Як це? Стріляють, труп розлітається...

Видно, що гравці дуже активні, у них горять очі, а увага публіки імпонує. Більшість із задоволенням розповідають про себе і діляться своїми думками про гру.

"Я дивувалася. Що може бути тут цікавого? Але вирішила спробувати. Пройшла відбір, почала тренування і задоволена. Я думаю, що ми переможемо! "- посміхається шістдесятирічна Тетяна Tascor Бірюкова.

"Записалася на конкурс. Дзвоню дітям: розкажіть, що це за гра. Вони кажуть: стрілянина... Вони колись в неї грали, і для мене це був жах. Як це? Стріляють, труп розлітається ... Ви отримуєте від цього задоволення? Тепер і я від цього отримую задоволення ", - сміється інженер-механік Тетяна Силенко під ніком Валькірія. Їй 59 років.

Бадьорі і повні ентузіазму й чоловіки, хоча деякі не бажають про себе розповідати, з запалом відповідаючи: "Тільки після перемоги".

"Я є прикладом для моїх дітей. Кожен день питають про мої успіхи. Вони мене сюди і записали", - говорить оперуповноважений управління карного розшуку Віктор Жданов під ніком Stailhammer.

А в душі мені 25

Головним козирем команди тренери називають 58-річного жестянщика шостого розряду Олександра Iron Hammer Лавриненко. Він єдиний в команді грав в Counter-Strike раніше і має, як сам каже, "середній рівень".

"Років п'ять тому син посадив мене за цю гру. CS: GO. Сказав: тато, спробуй. Спочатку був страх і жах. Я не знав, як мишку відривати. Але в процесі натренувався. Грав після роботи з поляками, французами ", - розповідає Олександр.

Щоб тренуватися з усіма, він взяв відпустку. На роботі спершу не дуже хотіли відпускати бригадира, але коли дізналися, що він в десятці, поставилися лояльно.

Матюкаєтеся під час гри?

"Так, буває, всі ми люди. Це ж робочі моменти. Відверто один одного не посилаємо, тільки так ... щоб зробили висновки ", - сміється.

Що скажете своїм одноліткам, щоб мотивувати їх грати?

"Люди зараз різні, але ми, які тут, життєлюб, ми - сучасні. Я ось, наприклад, слухаю хард-рок і реп. Я сучасна людина. Це по роках мені 58, а душі як було 25, так і залишилося. У 25 я думав, що коли мені буде 58 - це вже все... з паличкою. Але ні! "- посміхається Олександр.

З таким настроєм залишилося тільки перемогти шведів.

"У нас команда більш молода і активна. По-друге, є хороший прогрес. Ми дивилися їхні ігри, і для нас немає нічого неможливого. Думаю, що у нас є всі шанси перемогти", - підсумовує Геннадій Веселков. І гравці з ним згодні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини