RU

На догоду Зеленському. Про що мобільні оператори і влада оголосять в Маріуполі

29.10.2019, 09:30
На догоду Зеленському. Про що мобільні оператори і влада оголосять в Маріуполі - Фото

Нарешті всі чотири мобільні оператори і Кабмін про щось домовилися. Поспіхом вони намагаються виконати літній указ президента. Вийде?

Сьогодні в Маріуполь з'їхалися голови найбільших мобільних операторів, щоб спільно з Кабінетом Міністрів підписати важливу угоду: як вони розділять цінні радіочастоти і покриють всю Україну швидкісним мобільним інтернетом.
 
Підпишуть? Аж до останнього часу панувала явна напруженість між найбільшим гравцем Київстар і меншими компаніями.
 
Liga.Tech отримала відповідь на це питання.
 
Єднання в Маріуполі

Ще на початку місяця президент Київстар Олександр Комаров розповідав про серйозні розбіжності в думках операторів щодо переділу частот.
Нагадаємо, щоб запустити повсюдний 4G (LTE), Київстар, Vodafone, lifecell і Інтертелеком повинні обмінятися ефірними слотами в діапазоні 900 МГц. Та так, щоб ніхто не ображався. Але так як у Київстар було найбільше спектра, зробити це виявилося проблематично.
 
"Я не знаю (що там, на форумі в Маріуполі, буде представлено - Ред.). Якщо мене запросять, я готовий вийти на сцену і сказати, що Київстар буде інвестувати. І ось наш план щодо будівництва", - зазначав тоді голова Київстар.
 Голова зоряного оператора тоді натякав, якщо навіть консенсус з іншими операторами в діапазоні 900 МГц знайдений не буде, у компанії достатньо спектра в 1800 МГц, на які вже отримана LTE-ліцензія. Так, велика мережа в цьому діапазоні буде коштувати явно дорожче. Але ми можемо не керуватися правилами ринку.

Як відомо, у вересні між Київстар і Інтертелеком виник клінч. Найбільший оператор не хотів працювати на частині частот CDMA-оператора, яку він отримає в ході обміну. А СЕО Київстар Олександр Комаров відкрито називав цей ефір брудним і натякав, що на ринку немає місця чотирьом гравцям.
 
Але буквально вчора стало відомо, що Київстар все-таки погодився з планом влади з деякими поправками.
 
У підсумку об 11.30 у вівторок керівники чотирьох українських мобільних операторів (Київстар, Vodafone, lifecell і Інтертелеком) підпишуть спільний меморандум, повідомили LIGA.tech в прес-службі Міністерства цифрової трансформації.

Що в ньому буде?
 
Згідно з текстом меморандуму, який опинився у розпорядженні редакції, підписанти ставлять перед собою такі завдання:
 
- переділити частоти в 900 діапазоні згідно з указом президента;
- вивільнити додаткові частоти, придатні для впровадження 4G і 5G;
- забезпечити рівні умови користування доступними і звільненими частотами;
- розробити і затвердити правила взаємодії між операторами для уникнення радіоперешкод;
- встановити плату за частоти в залежності від придатності спектра;
- встановити механізми спільного використання та передачі права користування частотами на комерційній основі;
- впровадити технологічну нейтральність в діапазонах 900 МГц, 1800 МГц, 2100 МГц і 2600 МГц;
- забезпечити передбачуване податкове регулювання для операторів;
- забезпечити доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телеком-мереж;
- врахувати вже сплачені операторами кошти за діючі ліцензії при встановленні плати за їх переоформлення;
- провести дослідження, яке встановить рівень реального інтернет-покриття в Україні.
 
Варто відзначити, що вперше від влади прозвучала ідея щодо технейтральності частот. Тобто в зазначеному діапазоні оператор сам зможе впроваджувати будь-яку технологію, не чекаючи дозволу, чи то 3G або 4G.
 
Мета меморандуму - забезпечення максимального покриття території України мережами 4G і 5G.
Цікаво, що, як повідомили в Мінцифри, меморандум діятиме до 1 липня 2020 року. Очевидно, на той час сторони сподіваються вирішити більшість питань.

Підводна частина айсберга

Красивий і великий меморандум буде підписаний, але рішення про те, як саме будуть ділити частоти, буде прийматися на засіданні НКРЗІ в цей же день.
 
Як повідомили редакції кілька джерел на ринку, завтра на засіданні телеком-регулятор прийме підписаний 4 операторами, в тому числі і Київстар, план дій з обміну частотами в діапазоні 900 МГц.
 
Співрозмовник редакції на ринку говорить наступне: "В результаті переговорів Київстар підписав план дій, запропонований НКРЗІ, без зауважень. Але в супровідному листі Київстар написав свої забаганки на адресу регулятора".
 
Які саме побажання були висунуті Київстар, в компанії поки не розкривають.
 
"Прогрес є, але все ще в роботі", - прокоментував домовленості в діапазоні 900 МГц президент Київстар Олександр Комаров.
 
Як розповідає ще одне джерело на ринку, за згоду з основним планом розділу частот НКРЗІ (10,7 МГц дістанеться Київстар, 7,9 - Vodafone, 5,7 - lifecell і 10 МГц Інтертелеком), Київстар висунув ряд умов, зокрема:
- щоб зобов'язання щодо виконання плану і покриття були у всіх операторів;
- щоб було розуміння, що робити з технологією CDMA (з нею працює Інтертелеком. - Ред.), коли з нею перестануть працювати;
- щоб був механізм усунення радіоперешкод - з термінами, відповідальністю і розумінням, за чий рахунок йде усунення перешкод, так як на це потрібно витратити сотні мільйонів гривень.
 
Далі за планом - оператори повинні подати заявку в АМКУ, який має схвалити їх скоординовані дії. Щоб потім комітет не сказав, що це змова.
 
Якщо все відбудеться без затримок, вже в березні 2020 року оператори отримають 4G ліцензії на отримані частоти і зможуть на них працювати.

Читайте російською: В угоду Зеленскому. О чем мобильные операторы и власть объявят в Мариуполе

Антон Кобылянский
Антон Кобылянский
корреспондент ЛІГА.Tech
Стас Юрасов
Стас Юрасов
редактор ЛІГА.Tech
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини