RU

Monobank після Дубілета. План - обігнати ПриватБанк

04.12.2019, 17:19
Monobank після Дубілета. План - обігнати ПриватБанк - Фото
Фото: банк Monobank

Що відбувається з мобільним банком після відходу одного із співзасновників? Які амбіції у команди? І чи є в Monobank гендерна різноманітність?

Два місяці тому один з співзасновників проекту Monobank Дмитро Дубілет раптово вирішив піти в політику. Ніщо не передбачало біди. Ще в березні Дмитро активно займався новим проектом у Британії, розвивав спортклуб. Правда, влітку став радником глави СБУ, стверджуючи, що "волонтерська" роль його повністю влаштовує. І все ж пішов у Кабмін, де регулярно продукує новини про цифрову оптимізацію уряду.

Бізнес, який Дубілет-молодший залишив, продовжує жити й розвиватися. У Олександра Дубілета, батька Дмитра, все ще найбільша частка в компанії Фінтех-Бенд. Відповідно до реєстру юросіб, всього учасників банди зараз шість: Дубілет-старший, Олег Гороховський, Володимир Яценко, Михайло Рогальський, Людмила Шмальченко і Вадим Ковальов.

Головною особою проекту продовжує бути Олег Гороховський. Своє бачення майбутнього Monobank він розповів на конференції UAFin.Tech 2019.

1. Як будуть приймати рішення в Monobank, коли залишилося парна кількість засновників?


"Раніше [банком] займалося 4-5 засновників, а зараз 4, коли Діма вийшов, - каже Гороховський. -Ключові рішення приймаються одноголосно. Це те, про що ми з самого початку домовлялися. Ми майже всі рішення приймаємо одностайно, просто це дуже складний процес".

Гороховський не рекомендує такий формат для стартапів. За його словами, потрібен великий досвід взаємодії й пошуку спільної мови. Для вироблення такого досвіду потрібне тривале спільне спілкування.

Не завжди вдавалося знайти спільну мову й прийти до одностайної думки, каже Гороховський. Поки, розповідає він, це були непринципові питання. У таких випадках прислухалися до думки більш досвідченого.

2. Як щодо гендерної різноманітності в Monobank?

"Навіть питання сексистське. Але я відповім по суті", - відреагував Гороховський.

Серед засновників цього проекту є Людмила Шмальченко. У неї великий досвід в казначействі, і вона сильна в управлінні фінансами і фінансовими потоками.

У Monobank також працює багато жінок-менеджерів проектів. Найсильніша менеджер блоку управління ризиками, наприклад, брала участь в конкурсі краси, а зараз - фахівець з Big Data і машинного навчання.

3. Який підхід до розвитку: план або гнучке реагування?

За словами Гороховського у розвитку Monobank немає тривалих планів. Є лише бачення того, які продукти варто зробити в найближчі півроку. В цілому, каже він, план полягає в тому, щоб обігнати ПриватБанк.

4. Звідки беруться ідеї для Monobank?

"Відповідь банальна - ідеї беремо з голови, - розповідає Гороховський. - Ідеї беруться від того, що ти весь час займаєшся проектом".

За його словами, співзасновники проекту не є зовнішніми акціонерами, які стежать за подіями через звіти. Він з іншими сам займається проектами, і робота над ними сама дає нові ідеї.

5. У чому полягають завдання Monobank?

Головне завдання Monobank, каже Гороховський, полягає в спрощенні. Він вважає, що сучасні банки складні для кінцевого користувача й можна зробити простіше.

"Ми в Приваті це упустили, - каже Гороховський. - Додаток, який ми робили, став дуже складним. У нас було купа підрозділів, які придумували туди. Він моментально перетворився у щось таке... Але не факт, що клієнтам це потрібно. Коли ми почали займатися Monobank, ми сказали, що хочемо дати простий додаток".

Як приклад він розповів про спосіб відображення дебетної картки (буде називатися біла карта) в додатку Monobank. Це постаралися реалізувати так, щоб для поточних користувачів нічого не змінилося.

Євген Барилюк
корреспондент Liga.Tech

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини