RU

Microsoft інвестує в Україну $500 млн. Чи ні? Про що домовилися IT-гігант і Мінцифри

06.10.2020, 09:29
Microsoft інвестує в Україну $500 млн. Чи ні? Про що домовилися IT-гігант і Мінцифри - Фото
Microsoft

Міністерство цифрової трансформації каже, що Microsoft інвестує в Україну $500 млн. Це взагалі правда

2 жовтня Міністерство цифрової трансформації України і компанія Microsoft підписали меморандум із намірами про співпрацю. Ця подія викликала жваве обговорення в соціальних мережах. Багато ЗМІ (і Liga.net також) написали за підсумками брифінгу про те, що Microsoft планує інвестувати в об'єкти хмарної інфраструктури в Україні $500 млн, зокрема побудувати два дата-центри. Але пресреліз самої компанії містив набагато більш стримані формулювання і жодного слова про плани інвестувати півмільярда.

Liga.Tech розібралася, чому сталося непорозуміння і про що насправді домовилися Мінцифри і Microsoft.

Що кажуть у Microsoft

За запитом редакції Liga.Tech представництво Microsoft в Україні надало оновлений пресреліз за підсумками підписання меморандуму з Мінцифри. Він починається з вельми розпливчастого формулювання: "Міністерство цифрової трансформації України і Microsoft Україна висловили намір розглянути можливість розвитку співпраці". Головні тези:

  • Microsoft готова надати Мінцифри технічну експертизу для розробки хмарної операційної моделі;
  • Мінцифри розглядає можливість використання Microsoft Azure як платформи для цифрової трансформації країни. Мається на увазі використання урядовими та державними органами хмарних технологічних рішень Azure;
  • Також потенційне співробітництво можливе в ігровій індустрії, яка активно розвивається;
  • Microsoft пропонує співпрацю щодо підвищення кваліфікації державних структур шляхом сертифікованого навчання співробітників під егідою Мінцифри.

У розмові з редакцією Liga.Tech представник Microsoft Україна підкреслила, що меморандум лише фіксує наміри сторін розглянути можливість співпраці. Він не містить зобов'язань сторін. У разі подальшої співпраці всі взаємодії сторін щодо окреслених у меморандумі напрямків повинні бути закріплені окремими контрактами.

Що кажуть у Мінцифри

Пресреліз Мінцифри за підсумками підписання меморандуму використовує наступне розпливчасте формулювання: "Впровадження програми Azure Expansion Program і прискорення цифрової трансформації України включає розвиток хмарних сервісів Azure розміром понад $500 млн".

Редакція Liga.Tech звернулася за роз'ясненням до представника команди Мінцифри, який має стосунок до проекту співпраці з Microsoft. Представник Мінцифри запевнив, що інформація про наміри Microsoft вкласти гроші в хмарну інфраструктуру є достовірною, а приблизна вартість запланованих проектів вказана в меморандумі.

"Загалом це дуже схоже на польську історію, тільки ми анонсували проект на більш ранньому етапі, ще до того як закріпили наміри юридично", – стверджує співрозмовник Liga.Tech з Мінцифри.

У травні цього року Microsoft стала партнером польського національного постачальника хмарних послуг. За умовами співпраці, компанія планує інвестувати в хмарну інфраструктуру в країні $1 млрд протягом 7 років.

Текст самого меморандуму сторони не опублікували. Під одним із скептичних постів про проект заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков зазначив, що меморандум, можливо, буде опублікований наступного тижня.

Співрозмовник Liga.Tech у Мінцифри стверджує: $500 млн – мінімальна сума можливої ​​співпраці, запланованої меморандумом на три роки (до 2023 року), а реальна вартість залучених інвестицій може перевищити $1 млрд. Більш детально коментувати питання інвестицій у Мінцифри відмовилися, посилаючись на конфіденційність тексту меморандуму.

Microsoft і Україна – дружба на вищому рівні. Але хто кому заплатить?

Резюмуючи коментарі Microsoft і Мінцифри, можна припустити, що сторони дійсно домовилися про якусь співпрацю у сфері хмарної інфраструктури. Тільки в забюрократизованій міжнародній IT-корпорації уникають гучних формулювань, а в цифровому міністерстві навпаки, поспішають розповісти про плани, які поки нічим крім меморандуму не підкріплені. Прояснити ситуацію допоможе публікація тексту меморандуму, а також подальші кроки сторін щодо співпраці, анонсувати які вони поки не поспішають.

Про те, що розмови про інвестиції з'явилися не на порожньому місці, може свідчити той факт, що 5 жовтня президент Зеленський провів зустріч із гендиректором представництва Microsoft в Україні Яном Петером де Йонгом. Як повідомляє сайт президента, Зеленський подякував топ-менеджеру Microsoft "за надання Україні пріоритету в проекті розвитку центрів обробки даних і підтримку цифрових ініціатив держави".

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що держава розглядає перехід застосунку "Дія 2.0" на хмарний сервіс Azure. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що перехід на технології від Microsoft допоможуть державі більш ефективно витрачати бюджетні гроші на цифрову трансформацію держави.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Читайте російською: Microsoft инвестирует в Украину $500 млн. Или нет? О чем договорились IT-гигант и Минцифры

Андрей Бродецкий
Андрей Бродецкий
Руководитель редакции ЛІГА.Tech
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини