RU

Мільйони чорнобильських євро

21.04.2011, 15:20
Мільйони чорнобильських євро - Фото
62bfc42a407cef9e8874401b9b693673.jpg

Заходи, присвячені 25-тій річниці катастрофи на ЧАЕС, принесли перші відчутні результати: зібрано близько 550 млн. євро на добудування саркофагу. Україна дістала змогу завершити будівництво об'єкта "Укриття" до 2015 року

Протягом цього тижня в Україні активно обговорюється тема Чорнобиля. У вівторок у Києві почалися заходи, присвячені 25-ій річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС. Під час донорської конференції з чорнобильських проектів було зібрано близько 550 млн. євро. Президент Віктор Янукович заявив, що Україна дістала можливість завершити будівництво об'єкта "Укриття" на ЧАЕС до 2015 року.

Про пожертвування на чорнобильський саркофаг заявили, як іноземні держави, так і вітчизняні благодійники. Зокрема не пошкодував $1 млн. на добудування саркофагу на четвертому блоці ЧАЕС народний депутат Ринат Ахметов.

Щедрість щодо України виявили США, які виділили на чорнобильські проекти понад 86 млн. євро, Франція (понад 47 млн. євро), Росія (45 млн. євро), Німеччина (42,4 млн. євро), Великобританія (близько 32 млн. євро). Крім того, раніше ЄБРР заявив про намір виділити 120 млн. євро, Єврокомісія виділяє 110 млн. євро. До того ж внесок України становив 29 млн. євро.

Проте цих грошей виявилося недостатньо. Адже, за словами Президента В.Януковича, на будівництво нового безпечного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС і надійного сховища для відпрацьованого ядерного палива необхідно близько 740 млн. євро. А поки, за попередніми даними, до фонду на чорнобильські проекти зібрані близько 550 млн. євро. Інші кошти, впевнений глава держави, будуть зібрані найближчим часом.

Водночас Прем'єр-міністр України Микола Азаров вже запевнив, що гроші, зібрані під час донорської конференції підуть виключно на чорнобильські проекти.

У свою чергу, Президент, говорячи про зібрані кошти, наголосив, що буде здійснюватися жорсткий контроль за їхнім використанням. За словами В.Януковича, контролювати використання коштів будуть і міжнародні організації, і Європейський банк реконструкції і розвитку - головна організація, яка буде займатися фінансуванням і контролем використання цих коштів.

Загалом Президент України залишився задоволений результатами донорської конференції і сумою зібраних на саркофаг грошей. "Конференція здвинула з місця проект будівництва нового безпечного укриття. Це величезний внесок світової спільноти у вирішенні проблеми ядерної безпеки", - наголосив В.Янукович. Глава держави зазначив, що завдяки міжнародній допомозі Україна дістала можливість завершити будівництво об'єкта "Укриття" до 2015 року.

Як об'єкт "Укриття" перетвориться на екологічно безпечну систему, В.Янукович і Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун мали змогу побачити під час візиту на Чорнобильську АЕС у середу.

"Одна справа - це чути про Чорнобиль, і зовсім інша - особисто відвідати це місце. Я вже відвідав Семипалатінськ, Хиросіму і Нагасакі. Але тут зовсім інше місце та інші почуття", - зазначив Пан Гі Мун під час візиту на ЧАЕС. За словами генсека ООН, приклади Чорнобиля і Фукусіми показують, що "необхідно приділяти більше уваги ядерній безпеці, встановлювати більш високі стандарти як на національному, так і на міжнародному рівні".

Ще два дні у Києві працюватиме Міжнародна науково-практична конференція "Двадцять п'ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього". А в день 25-ої річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС у Києві відбудуться пам'ятні заходи. Близько 1 години ночі 26 квітня (час, коли стався вибух на ЧАЕС) пройде перша церковна панахида по загиблих ліквідаторах аварії.

Аварія на ЧАЕС та її наслідки: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини