Кінець дешевого зв'язку! Київстар накрутив тарифи. А що у Vodafone і lifecell?

02.10.2019, 11:09
Кінець дешевого зв'язку!  Київстар накрутив тарифи.  А що у Vodafone і lifecell? - Фото
thumbnail-nv-20180809000643-6319

Київстар з 1 жовтня запустив тарифи з цінами, які в рази більше деяких тарифів конкурентів, більш цікавих по наповненню. Що відбувається?

Найбільший український мобільний оператор з учорашнього дня серйозно підвищив ціни на зв'язок, запропонувавши користувачам лінійку нових тарифів. Його конкуренти навпаки або запускають супер-бюджетні тарифи, як lifecell, або утримують відносно недорогі пропозиції, як Vodafone.

Liga.Tech розбиралася, що задумав Київстар і що буде з мобільними тарифами операторів у найближчому майбутньому.

Як виросли тарифи?

Для початку згадаємо, які тарифи були у Київстар. Рік тому компанія запустила нову лінійку. Як ви бачите, найдешевший з них пропонував 2 Гб інтернету, 30 хвилин на інші мережі та безліміт всередині мережі за 75 грн. Наступний тариф лінійки пропонував 4 Гб, 60 хвилин і безліміт за 100 грн.Що ж ми маємо зараз?  Найдешевший тариф за 75 грн пропонує аж 100 Мб інтернету, 30 хв на інші мережі та безліміт всередині.  Другий тариф в лінійці за 125 грн пропонує 3 Гб інтернету і також 30 хвилин на дзвінки і безлім всередині мережі.Виходить, що якщо раніше ви за 100 грн мали 4 Гб, то тепер за 125 грн будете мати тільки 3 ГБ, а кількість безкоштовних хвилин на дзвінки зменшиться вдвічі. Якщо рухатися до тарифів подорожче, картинка буде схожою.

В Київстарі підкреслюють, що всі смаколики для абонентів вони "зашили" в додаткові сервіси, а також у бонусах при своєчасній оплаті.

"У тарифах Спілкування без кордонів, Розваги без кордонів і Відео без кордонів за умови своєчасної оплати пакета послуг ми гарантовано будемо збільшувати для клієнтів кількість мегабайтів (а в тарифі за 225 грн – буде безлім інтернет) і хвилин – у два рази, а також давати безлім доступ до інших сервісів", - говорять у компанії.

У Київстарі також підкреслюють, що дають безлім доступ до найбільшої серед операторів кількості додаткових додатків - близько 42 штук. Це, на думку оператора, дає можливість абонентам викачати "десятки гігабайт інтернету понад пакету в їхнього тарифу".

У прес-службі оператора, на жаль, не уточнили, чим обґрунтоване підвищення тарифів, крім як нібито збільшенням кількості послуг. Тим часом ми бачимо, що кількість гігабайт і хвилин стало менше, тарифи - дорожче, а основні безлімітні сервіси були і раніше.

Що з тарифами у конкурентів

Якщо не брати до уваги регіональні тарифи по 10 і 20 грн в місяць, які lifecell недавно запустив, то найдешевшими будуть:
- тариф 4 безліміти (40 грн): безлім всередині мережі, безлім на відео, Facebook, месенджери, 100 МБ інтернету в день і 30 хв дзвінків на інші мережі

- тариф Інтернет спека (60 грн): 20 Гб інтернету, 500 хвилин на всі номери по Україні, включаючи внутрішні

У Vodafone найдорожчі тарифи флагманської лінійки такі:

Family Plus (80 грн): безлім у мережі, 1 ГБ інтернету + 1 ГБ/6 міс, а також 60 хв на інші мережі та за кордон

Device S (45 грн): 50 МБ інтернету в день і 50 хв в день розмов у внутрішній мережі.

У липні Vodafone також запустив дешевші пропозиції - Vodafone 4G Smart XS - 30 грн/міс. Тариф надає 1 гігабайт інтернету, безліміт в мережі, 100 хвилин на номери інших. І Vodafone 4G Smart S - 50 грн/міс. Тариф надає 5 Гб інтернету, безліміт в мережі, 100 хвилин на номери інших. Правда ці тарифи не для всіх, а для тих, хто отримав спецпропозицію від оператора.

Як бачимо, конкуренти навпаки почали гру на пониження, як в регіонах, так і на національному рівні. Київстар поза трендом.

Війни бандлів

Цінові війни продовжують йти і на поле домашнього інтернету і ТБ. І якщо для того, щоб запропонувати клієнту все і відразу, Київстар використовує свої власні сили, то lifecell партнерів з іншими провайдерами.

Ось нові бандли (домашній інтернет + мобільний зв'язок + ТВ) від Київстар:Воля + lifecell обіцяють в два рази більшу швидкість домашнього інтернету, ніж Київстар, але пропонують менше мобільного трафіку і хвилин на інші мережі.  Також Воля + lifecell поки трохи дешевші.Що буде далі?

Як розповідає телеком-експерт Олена Мініч, стратегічне підвищення тарифів Київстаром - це серйозна заявка для поліпшення ринкової структури мобільного ринку. Якраз найнижчий у Європі середній чек не дає операторам забезпечити нормальну якість зв'язку.

"Останні 15 років мобільний ринок України тільки демпінгував, як у фіксованому сегменті інтернету, так і в мобільному, і скотилися до стану як на тому базарі: "припиняй продавати, а то нічим здачу вже давати", - зазначає вона.

Схоже Київстар прийняв серйозне рішення про те, що клієнти, які платять менше, не такі важливі для компанії, передбачає Мініч.

"Мабуть, лаври lifecell з найвищим серед операторів середнім чеком в 72 грн їм не дають спокою", - сміється Олена.

На її думку, далі повинна продовжитися конкуренція в категорії "хто запропонує більше гігабайт за 100 чи 150 гривень". Поки в ній лідирує lifecell.

Vodafone в пріпейд-категорії за 125 грн пропонує 10 Гбайт, на контракті - 15 Гбайт за 150 грн. У lifecell за 150 грн можна отримати 20 Гб. У Київстару за 125 грн можна отримати тільки 3 Гб (в 3 рази менше ніж у Vodafone і в 6 разів менше ніж у lifecell).

"Думаю, в ситуації з Київстаром треба, як зазвичай, "стежити за руками", і відслідковувати їх акції або індивідуальні пропозиції для утримання або перенесення номеру. Тут може бути і демпінг, і великі знижки. Але не для всіх абонентів", - підсумовує вона.

Читайте російською: Конец дешевой связи! Киевстар взвинтил тарифы. А что у Vodafone и lifecell?

Антон Кобылянский
Антон Кобылянский
корреспондент ЛІГА.Tech
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини