RU

Життя між двох гігантів. Чому lifecell втрачає частку ринку

06.12.2019, 09:53
Життя між двох гігантів. Чому lifecell втрачає частку ринку - Фото
Фото: Pixabay

Майже весь приріст виручки дістається Київстару і Vodafone. lifecell нарощує прибуток набагато скромнішими темпами

Великі гравці грають м'язами і повільно, але впевнено вичавлюють з ринку гравця №3. Доходи від мобільного інтернету допомагають всім трьом операторам великої трійки, але два найбільших оператори ростуть помітно швидше.

Плюс два мільярди за рік

Велика трійка мобільних операторів продовжує збільшувати доходи за рахунок нових поколінь зв'язку - 3G і 4G. За підсумками третього кварталу Vodafone, Київстар та lifecell заробили в цілому 11,3 млрд грн. Це на два мільярди більше, ніж за аналогічний період у 2018 році.

Причому практично все зростання виручки взяли на себе два найбільших оператори - Київстар і Vodafone Ukraine. Доходи першого зросли у порівнянні з 3 кварталом 2018 року на 18% (або на 842 млн грн), другого - на цілих 30% (або майже на мільярд). Дохід lifecell зростає не так швидко. У третьому кварталі він збільшився на 12% (або всього на 162 млн грн).

Таким чином найменший оператор втратив один відсоток ринку великої трійки. Якщо в третьому кварталі 2018 року його частка становила 14,6%, то в третьому кварталі 2019-го - 13,5%.

Частки ринку операторів у грошовому виразі

Чому lifecell втрачає ринок

Швидше за все, зменшення частки ринку в грошовому виразі пов'язане з втратою гравцем №3 абонентів. За рік його частка ринку в клієнтах зменшилася з 14% до 12,9%.

Таким чином Київстар сконцентрував практично 50% ринку (без урахування нішевих гравців - Інтертелеком і Трімоб).

Частки ринку великої трійки в абонентах

Рекордсмен за середнім чеком

Цікаво, що абоненти lifecell продовжують платити більше всіх. Середній чек оператора виріс до 74,7 грн. При цьому у двох інших гравців цей показник зараз практично однаковий: близько 68 грн.

Хоча з урахуванням того, що Київстар з 1 жовтня викотив нову лінійку високих тарифів, цілком очевидно, що з часом середній чек його абонентів наздожене lifecell.

Середній чек на мобільний зв'язок в Україні

Базік менше не стає

Ще одна відмінна риса українських абонентів - вони набагато збільшили користування послугами передачі даних, але продовжують активно традиційно говорити по телефону. У Київстар цей показник (MoU- середньомісячна кількість вимовлених хвилин у розрахунку на одного абонента) навіть трохи збільшився: було 565 хвилин у третьому кварталі 2018 року, а стало - 566 хвилин за підсумками останнього кварталу.

У Vodafone MoU знизився, але не дуже помітно - з 474 до 461. lifecell не публікує цей показник у себе в звітах.

Тут можна зробити висновок, що у Київстару ще зберігається дуже багато абонентів класичної мобільної телефонії. І вони не дуже активно переходять на месенджери.

Маржа більше 50%

І останній показник, на який хотілося б звернути увагу: показники операційної рентабельності. Якщо вірити цифрам у звітах, велика трійка фінансово здорова. Терапевт би зробив саме такий висновок при поверхневому огляді. Так, мінімальна EBIDTA margin - у lifecell. І становить вона за підсумками третього кварталу 53%. Минулого року за аналогічний період цей показник становив лише 44,6%.

Окремо слід звернути увагу на EBIDTA margin у лідера ринку - Київстар: 64,7% за підсумками третього кварталу. У Apple, для прикладу, цей показник ледь дотягується до 30%.

Читайте російською: Жизнь между двух гигантов. Почему lifecell теряет долю рынка

Стас Юрасов
Стас Юрасов
редактор ЛІГА.Tech
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини