Google "випадково" завів R&D в Україні. І ще 6 корпорацій, у яких розробка вже тут

14.01.2020, 10:11
Google
Фото: depositphotos.com

Україна - це поки, на жаль, не Мекка для міжнародного R&D. Ми - безіменний аутсорсер, такий собі гострайтер у світі IT. Але ми швидко зростаємо

Вчора стало відомо, що у американської корпорації Google в Україні з'явився свій R&D центр. Іншими словами, офіс із розробниками. Раніше у пошукача був тут тільки офіс для продажу реклами та іншої комерції.

R&D центр розташований у Києві на вулиці Ярославській (БЦ Астарта). Він відомий як офіс компанії CloudSimple. Але в січні 2020 року, як повідомило видання AIN.UA, його працівники перетворилися в людей із Google. Справа в тому, що в листопаді 2019 року корпорація купила компанію CloudSimple з офісом у Києві.

R&D центр поки невеликий - в ньому близько 30 чоловік, які працюють над розробкою хмарних рішень.

На відміну від сусідньої Польщі, де R&D міжнародних корпорацій предостатньо, Україна мало славилася такими центрами. Зарубіжні замовники сприймали нас як країну підрядів - країну аутсорсингу. R&D відрізняється від цього виду діяльності більшою доданою вартістю послуг, що, звісно, добре і для розробників, і для економіки в цілому.

Але і Україна поступово починає ставати регіоном для розміщення розробників. Тенденція поступово змінюється. Тільки за останні кілька років двері своїх офісів розробки тут відкрили декілька великих компаній.

До речі кажучи, не так давно президент Володимир Зеленський запропонував засновнику Alibaba (AliExpress) Джеку Ма, коли той приїжджав до Києва, відкрити офіс досліджень і розробки для посилення роботи компанії в європейському регіоні. Відповіді поки що немає. Може, Ма поїхав думати над пропозицією, хто знає?

Редакція Liga.Tech вирішила з'ясувати, які ще R&D центри відомих у світі компаній розташовані в нашій країні.

1. Дуже відомий корейський виробник смартфонів


Samsung

Мабуть, найбільшим і значним R&D офісом в Україні є Samsung R&D Institute. Раніше він мав два офіси розробки - в Києві і в Харкові. Але останній в кінці 2014 року довелося закрити і перевести цінних співробітників до Києва. Одна з версій - страх війни поблизу.

Samsung займається розробкою в Україні з 2009 року. А заявлені інвестиції в місцевий R&D повинні були скласти $63 млн. Зараз, згідно з даними профільного ресурсу DOU, в Samsung у Києві працює близько 600 осіб. Офіс знаходиться в бізнес-центрі 101 Tower (на фото). У 2014 році співробітників було більше тисячі.

2. Amazon - один із найбільших у світі "інтернет-магазинів"


Український центр Amazon на Антоновича (Фото: Dou)

Так, ця корпорація вже кілька років має свою розробку в Україні. Це не було цілеспрямованим виходом на ринок. Як і у випадку з Google, R&D центр Amazon у Києві з'явився у результаті глобальної угоди двох компаній.

На початку 2018 року корпорація повідомила, що купує стартап Ring з головним офісом у Каліфорнії. Сума угоди могла скласти $1 млрд.

Ring - виробник розумних дзвінків і камер спостереження. Вся інтелектуальна частина продуктів, включаючи технологію розпізнавання образів, проводилася на той момент командою Ring у Києві. У столичному R&D центрі працювало понад 300 інженерів. З того часу український Ring розрісся, і в ньому вже працює 900 чоловік. З'явився другий офіс - у Львові.

3. Oracle - король на ринку баз даних


Це фото не українського офісу, на жаль. Наші розробники скромніші (Фото: https://www.ixbt.com)

В офісах Oracle в усьому світі працює більше 80 000 чоловік. В Україні на цю компанію, згідно DOU, працює близько 500 розробників. В основному вони працюють над хмарними рішеннями. Влітку 2015 року Oracle в Україні помітно розширився, купивши компанію Maxymiser з двома R&D центрами в нашій країні. Зараз підрозділи розробників Oracle є в Дніпрі, Харкові, Києві, Львові та Одесі.

4. Частина великий японської сім'ї

У трьох українських офісах (Київ, Одеса, Суми) працює більше тисячі співробітників американської компанії Netcracker, дочки корпорації NEC.

NEC - це Nippon Electric Corporation, японська компанія, виробник електронної, комп'ютерної техніки, одна з найбільших у світі телеком-компаній. Штаб-квартира знаходиться в Токіо.

Netcracker спеціалізується на системах експлуатаційної підтримки (OSS), системах підтримки бізнесу (BSS), а також рішеннях для операторів зв'язку, великих підприємств і державних установ.

Щоб допомогти розвивати IТ-спільноту в Україні, Netcracker створив широку мережу освітніх центрів у партнерстві з найбільшими технічними університетами.

Більше 1500 осіб закінчили її освітні центри в 2006-2018 роках. 33% випускників працевлаштовані Netcracker в Україні (станом на травень 2019 року).

5. Європейський таксоєдиноріг

У липні цього року стало відомо, що до київського UNIT.City заїжджає європейський "єдиноріг" (компанія з капіталізацією більше $1 млрд) - Bolt (екс-Taxify). Про це написав у себе на сторінці колишній СЕО UNIT.City Макс Яковер. За його словами, компанія відкривала офіс і R&D-центр.

"Хлопці побудували одну з найбільш швидкозростаючих транспортних платформ (автомобілі, мотоцикли, електросамокати) в Європі й Африці, за даними Financial Times. Вже більше 25 мільйонів користувачів в більш ніж 30 країнах світу", - писав Яковер.

У новий R&D до кінця року компанія планувала набирати розробників. Раніше розробка проводилася в Таллінні.

6. Найпопулярніший авіалайнер


Poseidon boeing

Так, в Україні є розробка навіть для Boeing.

Боїнг Україна - українська компанія американської корпорації. Вона надає різні види послуг - підтримку програм комерційних літаків Боїнг, зокрема консультації, дослідження і послуги технічної допомоги. Боїнг Україна має в управлінні Центр проектування Boeing, де українські інженери, співробітники місцевого партнера Boeing, надають інжинірингові послуги, працюючи за контрактом з компанією Boeing.

Читайте російською: Google и еще шесть известных корпораций, которые открыли офисы разработки в Украине

Стас Юрасов
Стас Юрасов
редактор ЛІГА.Tech
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини