RU

Герої вчорашнього дня: суд позбавив Бандеру і Шухевича звань

03.08.2011, 10:01
Герої вчорашнього дня: суд позбавив Бандеру і Шухевича звань - Фото
8960810fe59abda1a5883ceab912e7bf.jpg

Своїм рішенням суд зайвий раз підлив масла у вогонь національних суперечностей. Своє негативне ставлення до судового вердикту вже висловили Віктор Ющенко, син Шухевича, а також Українська народна партія

Степан Бандера і Роман Шухевич учора в судовому порядку були позбавлені присвоєних їм звань Героя України. Зокрема, Вищий адміністративний суд залишив в силі рішення Донецького окружного суду щодо позбавлення суперечливих діячів української історії вказаних звань. Імовірність того, що судовий вердикт лише поглибить розкол в суспільстві, досить велика.

У той же час, ще на початку року президент України Віктор Янукович заявляв, що владі потрібно шукати шляхи об'єднання нації. "Щодо Шухевича і Бандери. В жодному разі нам не треба шукати прості відповіді на складні питання. Дуже важливо пам'ятати, що ми не повинні шукати розбіжності серед наших громадян. Треба шукати шляхи, як об'єднуватися. А хто буде вірити в яких героїв - нехай вірять, ніхто нікому не забороняє. Слава Богу, ми живемо в демократичній країні", - наголошував глава держави.

Своє негативне ставлення до рішення суду вже озвучила Українська народна партія. В УНП закликали президента і Вищу раду юстиції звільнити суддів, які позбавили звання Героїв України Шухевича і Бандеру.

Також в політсилі назвали рішення Вищого адмінсуду "політичним, направленим на дегероїзацію українській історії і викорінювання патріотичного духа українців". На думку УНП, це - "наруга над українським законодавством і демократією, свідчення остаточної втрати незалежності судовою гілкою влади".

Крім того, син Шухевича Юрій заявив, що оскаржить рішення Вищого админсуду в Європейському суді. "Це рішення Вищого адміністративного суду я б назвав ганебним. Чесно кажучи, я сподівався, що рішення Окружного адмінсуду скасують", - сказав він.

Також третій президент України Віктор Ющенко пообіцяв оскаржити рішення Донецького апеляційного адміністративного суду про визнання незаконним його указу про присвоєння звання Героя України головнокомандуючому УПА Шухевичу.

Не секрет, що жителі західних регіонів України дуже трепетно ставляться до особистостей Бандери і Шухевича, тоді як на сході країни - ставлення до цих національних особистостей більш прохолодне, а іноді й відверто негативне. Таким чином, своїм рішенням суд зайвий раз підлив масла у вогонь національних суперечностей.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини