Facebook видалив повідомлення з мого листування. Він їх читає і контролює?

11.11.2019, 09:55
Facebook видалив повідомлення з мого листування. Він їх читає і контролює? - Фото
Воскова фігура Марка Цукерберга на виставці Мадам Тюссо. Фото - depositphotos.com

З особистого чату журналіста Liga.Tech зникло повідомлення. А через день повернулося назад без пояснень. Як це сталося і хто винен?

Соцмережа Цукерберга сканує не тільки пости на сторінках, а й особисті чати. Минулого тижня у журналіста Liga.Tech зникло повідомлення з особистого листування у Facebook. Цілком невинне, на перший погляд. Зникло без додаткових повідомлень і попереджень - лише зі спеціальною позначкою.

Стеження Facebook вже дібралося до особистих чатів? Що взагалі з цим робити? І який баг є в цій системі?

Як так вийшло

Переписка стосувалася можливої ​​теми статті щодо відкритих і закритих даних. Співрозмовник надіслав тези. А серед них - посилання на сайт із великою базою номерів і адрес, таким собі ресурсом "сірих" даних.

Через кілька годин на місці цього повідомлення з'явилося системне: видалено, тому що містить посилання, яке порушує правила співтовариства.

Facebook удалил сообщение из моей переписки. Он их читает и контролирует?


Цікаво, що повідомлення зникло тільки з веб-версії Messenger. У мобільному додатку у обох співрозмовників воно збереглося. У соцмережі таку вибірковість не пояснили.

Facebook удалил сообщение из моей переписки. Он их читает и контролирует?

Робота робота

Вперше про такі фокуси Facebook стало відомо в квітні 2018 року. Тоді Bloomberg із посиланням на інтерв'ю Марка Цукерберга повідомив, що соцмережа сканує фото і посилання в Messenger. Алгоритми блокують або видаляють контент, який порушує правила. У деяких випадках він відправляється на розгляд модераторам.

Сам Цукерберг тоді пояснив це так: компанія виявила, як Messenger використовувався для поганих цілей. Наприклад, для підбурювання до насильства в М'янмі.

"Я пам'ятаю, одного разу в суботу вранці мені зателефонували, і ми виявили, що люди намагалися поширювати сенсаційні повідомлення - в даному випадку це був Facebook Messenger - на кожну сторону конфлікту, кажучи мусульманам: "Гей, схоже, готується повстання буддистів, тому переконайтеся, що ви озброєні, і йдіть туди-то". І потім те ж саме - іншій стороні", - розповів CEO Facebook.

За його словами, тепер системи виявляють подібні штуки.

Питання без відповідей

Редакція направила в прес-офіс Facebook відразу ряд питань:

  • як і чому роботи дивляться всередину приватних чатів?
  • як вони вирішують видаляти окремі повідомлення - чи є якийсь список ресурсів, правила?
  • як можна відправити скаргу в разі несправедливої ситуації?
    Відповідь надійшла стандартна, майже "під копірку" з торішньою заявою Facebook.

Прес-офіс повідомив, що соцмережа нещодавно поліпшила інструменти звітності в Messenger. Люди можуть повідомляти прямо з Messenger про контент, який, як вони вважають, порушує стандарти спільноти. Модератори його розглянуть і при необхідності будуть зобов'язані вжити необхідних заходів.

Facebook удалил сообщение из моей переписки. Он их читает и контролирует?


Також у Facebook використовують різні автоматизовані інструменти, щоб забезпечити безпеку людей в суспільстві, включаючи Messenger.

"Наприклад, коли ви відправляєте фотографію в Messenger, наші автоматизовані системи сканують її, використовуючи технологію зіставлення фотографій, щоб виявити зображення експлуатації дітей. Або коли ви відправляєте посилання, ми скануємо його на наявність шкідливих програм/вірусів", - говорять у соцмережі.

За твердженням прес-офісу компанії, все це робиться, щоб швидко зупинити зловживання на платформі. І ці інструменти, мовляв, дуже схожі на ті, які сьогодні використовують інші інтернет-компанії.

Про список шкідливих ресурсів Facebook промовчав, як і про спосіб оскаржити дію робота/модератора. Ймовірно, для останнього необхідно використовувати стандартний інструмент апеляцій соцмережі.

Версія

Сам сайт "nomer", окрім "сірої" інформації і того, що використовує застарілий нешифрований протокол http, на вигляд досить нешкідливий - банерна реклама, пара формочок і список міст, переважно Росії та України. Чому ж він потрапив під бан?

"Я думаю, що це може бути якась скарга російської влади на цей сайт (наші такою нісенітницею, начебто, не займаються). І Facebook включив його в список заборонених", - припускає Максим Саваневський, керуючий партнер комунікаційної групи PlusOne.

Йому соцмережа теж не дозволила відправити посилання.

Facebook удалил сообщение из моей переписки. Он их читает и контролирует?


Також, додає Саваневський, у сайту, ймовірно, вже були якісь проблеми раніше. Адже він був на вигідному домені .org, але чомусь переїхав на новий, "такий собі". Можливо, через блокування. Сайт nomer.org дійсно деякий час був у "чорному списку" Роскомнадзору. Але вже розблокований, і на ньому зараз посилання на нинішню версію.

Все повернув і дозволив

Через декілька годин після відповідей Максима Саваневського журналіст вирішив знову перевірити роботу скан-робота в Messenger. І виявив, що Facebook перестав блокувати "сіре" посилання. Просто повернув повідомлення з ним, наче й не було нічого - без попереджень і пояснень.

До речі, в процесі написання редакція протестувала й інше сканування. В особистих листуваннях журналісти обмінялися декількома фото юних оголених дівчат із порносайтів. Але через кілька годин і днів соцмережа так нічого не видалила.

Facebook удалил сообщение из моей переписки. Он их читает и контролирует?


Мабуть, алгоритм реагує на зовсім вже жорсткі зображення.

Facebook удалил сообщение из моей переписки. Он их читает и контролирует?


Читайте російською: Facebook удалил сообщение из моей переписки. Он их читает и контролирует?

 

Евгений Шишацкий
Евгений Шишацкий
корреспондент ЛІГА.Tech
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини