RU

Дорогу швидким і кортежам. ДАІ готова позбавляти водіїв прав

29.01.2013, 13:55
Дорогу швидким і кортежам. ДАІ готова позбавляти водіїв прав - Фото
Як правило, для проїзду Януковича дорогу звільняють від будь-якого транспорту. Швидка допомога - не виняток

У МВС з подачі Азарова захотіли прищепити водіям повагу до авто з мигалками. На фасаді ініціативи - швидка допомога і пожежники, в тіні - VIP-кортежі

Департамент ДАІ МВС ініціює для водіїв чергове підсилення адміністративної відповідальності. Цього разу зміни стосуються умов пересування спеціального автотранспорту.

У підготовленому законопроекті "Про внесення змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення" передбачається посилення відповідальності за ненадання переваги в русі автомобілям швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, аварійно-рятувальних служб, міліції, які їдуть з включеними світловими або звуковими сигнальними пристроями. За такі порушення в МВС пропонують збільшити штраф з нинішніх 510-680 грн. до 680-850 грн., а в особливих випадках - позбавляти водійських прав на термін від шести місяців до року. У чинній редакції кодексу порушникам загрожує лише штраф.

У МВС наголошують, що прийняття законопроекту "підвищить рівень правової культури громадян, зміцнить законність і виховання громадян, шанобливе ставлення до транспортних засобів аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони та міліції зі спецсигналами".

Посилити покарання для водіїв, які не пропускають спецавтотранспорт, доручив минулого понеділка на засіданні Кабміну прем'єр
Микола Азаров. "Потрібно підвищити відповідальність для тих, хто не поступається на дорозі швидкій. Можливо, аж до позбавлення водійських прав. Адже таке порушення, яке не дозволяє вчасно прибути медичній допомозі, може коштувати комусь життя", - сказав Азаров.
У МВС пропонують збільшити штраф з нинішніх 510-680 грн. до 680-850 грн., а в особливих випадках - позбавляти водійських прав на термін від шести місяців до року 
Проблема пересування спецавтотранспорту по перевантажених  шляхах великих міст, особливо Києва, дійсно існує. Однак хамство деяких водіїв - не єдина перешкода на шляху лікарів, пожежників чи міліції, які поспішають за викликом.

До спецавтомобілів, яким надається перевага в русі і про які говорив прем'єр-міністр, крім карет швидкої допомоги та аварійних служб, відносяться машини з урядових кортежів. До привілейованих осіб належать президент, прем'єр і голова парламенту. І нерідко медики вимушені простоювати в пробках, що створюються через перекриті дороги для проїзду VIPів.

В інтернеті можна знайти безліч відеороликів, підтверджуючих, які незручності для киян створюють самі даішники, які блокують рух простих смертних заради проїзду президента
Віктора Януковича або прем'єра Азарова. У заторах опиняються і карети швидкої допомоги, про які ратує глава уряду. Показовим прикладом може слугувати відео, зняте на Московському проспекті столиці: швидка з включеною "мигалкою" змушена пропускати, як стверджує автор, кортеж Януковича. Більш того, інспектор ДАІ "просить" водія швидкої вимкнути сигналізацію.

Нагадаємо, що з 1 січня цього року набрала чинності постанова Кабміну, яка регламентує нормативи прибуття бригад швидкої допомоги до місця виклику: 10 хвилин - в межах населеного пункту, 20 хвилин - за його межами. Чи стане для медиків, які запізнилися, виправданням простій на узбіччі через рух чиновницького кортежу?

Ну, а в разі прийняття ініційованих Азаровим змін водіїв тепер будуть жорсткіше карати за перешкоди не тільки медикам і пожежним, але й VIP-чиновникам - наприклад за те, що, на думку якого-небудь даішника, не надто жваво звільняють дорогу для президента або прем'єра.

Минулого тижня в Раді депутати від опозиції зареєстрували законопроект, що пропонує обмежити час перекриття доріг для забезпечення проїзду кортежів чиновників (на 5 хвилин до проїзду і 1 хвилину після), а також заборонити перекривати дороги у години пік (з 7:30 до 9:00 і з 17:30 до 19:00 в робочі дні). Чи підтримає ініціативу пропрезидентська більшість? Відповідь очевидна.

Довідка. Згідно із законодавством, спеціальні світлові сигнальні пристрої синього кольору та звукові сигнальні пристрої можуть встановлюватися виключно на службових автомобілях, які використовуються для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, або на транспортних засобах міліції, швидкої медичної допомоги, аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, внутрішніх військ МВС, податкової міліції, Служби безпеки України, державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державного департаменту з питань виконання покарань, служб інкасації та перевезення цінностей Національного банку України та інших банків, Управління державної охорони. Спеціальні світлові сигнальні пристрої червоного і зеленого кольору можуть встановлюватися виключно на транспортних засобах підрозділів ДАІ та Управління державної охорони.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини