RU

Apple зацікавився Україною. Люди з Купертіно приїхали в гості. Навіщо? Є версії

30.10.2019, 10:57
Apple зацікавився Україною. Люди з Купертіно приїхали в гості. Навіщо? Є версії - Фото

Люди з Купертіно приїжджали до України поговорити про бізнес-клімат. Чи чекати сенсацій?

Від одного зі співрозмовників на ринку LIGA.net стало відомо, що в Україну приїжджали представники американської компанії Apple і зустрічалися з головою American Chamber of Commerce Андрієм Гундером.

За інформацією співрозмовника, гостям із яблучної корпорації розповідали, що податкове середовище в Україні - з невеликою турбулентністю. Але, мовляв, працювати у нас комфортно.

За словами одного з реселерів, зустріч в American Chamber дійсно була. Як говорить співрозмовник, такі зустрічі відбувалися і раніше, але, як правило, приїжджали, невеликі делегації - до 10 чоловік. "Цього разу їх було десь 14", - відзначає він.

Причаїлися

У ACC факт недавньої зустрічі підтверджують, але ніяких деталей не розкривають. З головою палати Андрієм Гундером зв'язатися не вдалося.

Співрозмовник Liga.Tech на ринку не знає, з якою метою до нас приїжджали люди з Купертіно - чи цікавить їх R&D-центр в Україні або налагодження продажів смартфонів.

Відзначимо, що ексклюзивним офіційним імпортером смартфонів Apple в Україні є компанія ASBIS. Саме вона розподіляє білі айфони в українському роздробі. В її офісі не коментують приїзд делегації.

Є три версії

Співрозмовник редакції, добре обізнаний, що відбувається в цій компанії, говорить, що досконально про всі цілі візиту в ASBIS не знають.

"Але ті питання, які вирішували спільно - стандартні бізнес-процеси", - уточнюють в компанії. Зазвичай це стосується спілкування з партнерами, банками, сервісом.

Втім, учасники ринку сумніваються, що Apple вирішила якимось чином вдосконалити щось у продажах в Україні. Наприклад, відкрити свої власні магазини.

"Вони не дуже зацікавлені в продажах, з того, що я зрозумів," - каже СЕО UNIT.City Домінік Піоте. Він теж чув про делегацію з яблучної корпорації. Думки про те, що американці навряд чи приїжджали сюди налагоджувати продажі, дотримується і головний виконавчий директор Rozetka Владислав Чечоткін: "Їм все одно, яка техніка в країні. "Контрабас" чи ні".

Піоте на пряме запитання про те, чи буде R&D Apple в технопарку Хмельницького, відповідає ухильно: "Занадто рано говорити".

Відзначимо, що у конкурентів Apple є сильні офіси в Україні. У Samsung це R&D-центр в столиці на 600 чоловік. А український підрозділ китайської корпорації Huawei розташований в офісній будівлі на Берестейці (Київ). В цілому на неї працює вже 200-250 осіб.

І нарешті є ще одна версія про делегацію Apple, яку висуває джерело Liga.Tech в Приватбанку: "Наскільки я знаю, вони знімали сюжет про переможну ходу Apple Pay. У нас запитували дозволу на кадри банку для відео про цей сервіс". Але це буде внутрішнє відео - для Apple.

Нагадаємо, Apple Pay в Україні запустився півтора роки тому. Першим рішення для оплати зі смартфонів впровадив саме Приват.

Читайте російською: Apple заинтересовался Украиной. Люди из Купертино приехали в гости. Зачем? Есть версии

Стас Юрасов
Стас Юрасов
редактор ЛІГА.Tech
Антон Кобылянский
Антон Кобылянский
корреспондент ЛІГА.Tech
Евгений Шишацкий
Евгений Шишацкий
корреспондент ЛІГА.Tech
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини