RU

"Євробачення" по-українськи: ні року без скандалу

01.03.2011, 09:25
518ef0d484bf5734050b781ae56e7a9d.jpg

Так склалося, що Україна не може спокійно делегувати учасників на європейський пісенний конкурс: кожний національний відбірний етап неодмінно супроводжується скандалом. Традиція була дотримана і цього року

Так склалося, що Україна не може спокійно делегувати учасників на популярний європейський пісенний конкурс. Кожний національний відбірний етап неодмінно супроводжується скандалом. Традиція була дотримана і цього року.

Те, що національне пісенне змагання не пройде у стилі "fair play", стало зрозуміло ще на початку лютого, коли учасників конкурсу почали підтримувати поштові роботи-спамери. Була призначена перевірка, внаслідок якої встановили, що чимала частка голосів користувачів Інтернету була сфальсифікована. EL Кравчук, Джамала, Міка Ньютон і Дарія Медова отримали тисячі "липових" голосів.

"Всім підозрюваним учасникам несумлінного голосування на e-mail було відправлено запит, відповідь на який була б прямим спростуванням причетності голосуючого користувача до роботів. Адміністрація сайту не отримала жодної відповіді. Висновок один - порожні електронні адреси були створені виключно з метою неправомірного коригування підсумків голосування на сайті "Євробачення", - заявили з цього приводу організатори національного відбору.

Але апогею скандал досяг очікувано у день фінальної частини відбору. 26 лютого у прямому ефірі Першого національного було оголошено, що на "Євробачення-2011" у Німеччину їде Міка Ньютон. Співачка посіла першу позицію за результатами СМС-голосування, голосування членів журі, і користувачів Інетернету. На другому місці опинилася Злата Огневич, на третьому - Джамала. "Дякую велике всім! Спасибі організаторам, які зробили цей відбір. Я просто щаслива", - не приховувала радощів переможниця.

Проте радість виявилася передчасною, а щастя недовгим - того ж вечора у музичному бомонді звучали нотки розчарування. А заступник глави Адміністрації Президента і член журі Ганна Герман відкрито заявила про те, що претендувати на перемогу в конкурсі "Євробачення-2011" могла лише Джамала.

Прозвучали також і заяви про сумнівність перемоги Міки Ньютон. Виявилося, що з унікальних номерів, відправлених з одного мобільного телефону, перемогла співачка Джамала, а за загальньою кількістю голосів - Міка Ньютон. Однак, як відомо, з одного номера можна було відправляти необмежену кількість SMS-повідомлень.

"Міка сама по собі така, як "бейбі герл". У неї можна відразу закохатися. Молоді це подобається", - спробував пояснити ситуацію член журі, заступник гендиректора Національної телекомпанії України Валід Арфуш.

Далі події для переможниці почали розвиватися за ще більш песимістичним сценарієм. В Інтернеті з'явилася петиція з вимогою перерахунку голосів. "Суспільство вважає, що 26 лютого учасника від України на пісенний конкурс "Євробачення-2011" обрали несправедливо. Народ вимагає скасування голосування корумпованого журі та інтернет-користувачів", - заявили автори петиції. Підписанти вимагали не нового відбору, а перерахунку унікальних SMS за кожного конкурсанта за принципом "один телефонний номер - один голос".

Різкішшю стала і риторика Г.Герман. Замглави АП заявила, що ініціюватиме створення спеціальної комісії для перевірки відбору кандидатури. "У багатьох людей, які пишуть і дзвонять в Адміністрацію Президента, і у мене особисто як члена журі цього конкурсу, залишився дуже неприємний і гіркий осад від всього, що відбувалося там. Я думаю, що правильно буде ще раз все перевірити", - зазначила високопоставлена і впливова чиновниця.

Ситуація "розрядилася" 28 лютого, коли НТКУ, "щоб зняти непотрібний ажіотаж", запропонувала лідерам нацвідбору "Євробачення" - Міці Ньютон, Златі Огневичі і Джамалі - повторити фінал відбірного конкурсу. До того ж зробити це вже за новими правилами: з урахуванням лише унікальних телефонних номерів, а не просто необмеженої кількості SMS-повідомлень з будь-якого номера телефонів.

"Під час проведення ефіру буде відкрита лінія для SMS-голосування. До того ж враховуватися буде тільки один голос з одного телефонного номера. Номер телефону, на який будуть прийматися SMS на підтримку виконавців, буде оприлюднений з моменту початку трансляції", - йдеться у заяві телекомпанії.

У свою чергу продюсер Міки Ньютон Тимофій Нагірний виступив проти такої ідеї. "Я не знаю, яка артистка прийме рішення, тому що останнє слово за Мікою Ньютон, але я вважаю, що виграти нам вдруге буде надто складно, якщо не неможливо", - він.

Незабаром стане ясно, яке рішення прийме співачка. Незалежно від того, піде вона на конкурс чи відмовиться, легітимність результатів відбору знову може бути поставлена під сумнів. Очевидно, що організатори національного відбору зобов'язані все ж реформувати систему оцінювання учасників - зробити її гранично зрозумілою, об'єктивною і прозорою. А головне - треба відокремити пісенний конкурс від політики. Інакше раз за разом Україну в естрадній Європі будуть представляти менестрелі чергової революції або чиїсь протеже. А може, і реальні улюбленці аудиторії, скомпрометовані не своїми піснями і вокальними даними, а сумнівними правилами відбору.

"Євробачення": добірка новин>>>
Міка Ньютон: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини