RU

Запоріжжя. Місцеві любителі СРСР не встигли "відродити радянську владу" – взяла СБУ: відео видео

05.02.2021, 12:03
Screenshot_2

У Запорізькій області припинено діяльність організації радикальних проросійських сепаратистів, які "на замовлення російських кураторів пропагували ідею відродження СРСР і планували створити фейкові органи радянської влади". Про це пишуть у пресцентрі Служби безпеки України.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За даними спецслужб, група збиралася "відроджувати оновлені республіки СРСР" і агітувати українців за "повернення до правового поля СРСР", а після розраховувала "сформувати органи радянської державної влади" через процедуру "народовладдя".

Більш того, пише СБУ, ці люди готувалися провести "всесоюзні вибори" для створення альтернативних органів управління всіх рівнів, із кінцевою метою "відновлення СРСР шляхом відкритого волевиявлення народу". Після цього органи влади України повинні, за задумом розкритих любителів Радянського Союзу, скласти повноваження на користь новоявленої радянської влади.

Читайте також: Закриття каналів Медведчука. В СБУ пояснили, де закінчується свобода слова

"Виконуючи інструкції кураторів із РФ, фігуранти повинні були звернутися до органів влади з офіційними заявами про нібито бажання громадян відновити Українську РСР", – повідомили в СБУ.

Слідчі стверджують, що задокументовано звернення організатора групи до держорганів, щоб відкрити в одному із селищ "виборчу дільницю для проведення волевиявлення". Вона також вимагала фінансування за рахунок місцевого бюджету, а місцеві чиновники ще й повинні були, за її задумом, сприяти проведенню "виборів".

Відкрито кримінальну справу за ч. 1 ст. 109 КК (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади).

Читайте також: Із Росії з любов'ю. Анонімна імперія Павла Дурова

Комментарі

Останні новини