RU

СБУ: Під Вінницею запобігли екологічній катастрофі – відео видео

18.06.2021, 15:05
Предотвращение экологической катастрофы под Винницей (скриншот видео СБУ)

Служба безпеки України заявила, що запобігла екологічній катастрофі під Вінницею, розкривши несанкціоноване захоронення небезпечних відходів. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У спецслужбі стверджують, що керівництво одного з вінницьких підприємств несанкціоновано закопувало майже 500 тонн токсинів щомісяця на відкритій місцевості неподалік від населених пунктів.

За попередніми даними слідства, українська компанія уклала договір із російською про очищення гліцерину і вивезення готової продукції до РФ.

Однак фігуранти діла не утилізували шкідливі виробничі речовини як це було обумовлено, а для отримання надприбутку таємно і без дозволу вивозили їх на орендовану у держави ділянку за межами Вінниці, пише СБУ.

За даними спецслужби, так відбувалося кілька років, обсяги відходів постійно нарощувалися, що могло стати причиною екологічної катастрофи.

Читайте також: Україна переходить до зони погодних катаклізмів, є загроза опустелювання – Мінекології

В СБУ пишуть, що в пробах із місць захоронення відходів виявлені хімічні елементи, які забруднюють підземні води і грунти. Фахівці Держекоінспекції зафіксували масштаби забруднення та інші порушення законодавства, зазначають у спецслужбі.

Повідомляється, що відкрито кримінальну справу за статтею про екоцид. Під час обшуків у фігурантів виявили документальні та чорнові записи, а також комп'ютерну техніку з доказами протиправної діяльності. В судовому порядку вирішується питання про припинення діяльності підприємства.

Читайте також: Якщо радіаційна аварія. Ляшко показав, що приймати всередину для захисту від опромінення

Комментарі

Останні новини