RU

Через перекриття води до Криму засихає ділянка Херсонської області. Що робитимуть – відео видео

05.05.2021, 10:46
Screenshot_1

Після захоплення Росією Криму в 2014 році і подальшого перекриття Україною постачання води на окупований півострів через Північно-Кримський канал, частина с/г земель Херсонської області також залишилася без водопостачання. Про це йдеться в сюжеті "Настоящего времени", каналу Радіо Свобода за участю Голосу Америки.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Блокує подачу води до Криму бетонна гребля в Херсонській області; від цієї дамби до окупації – максимум 1 км. Через незавершеність об'єкта (~80%) воду під сильним напором сюди "ще бояться пускати", пише джерело.

Поки ця дамба не введена в експлуатацію, від потрапляння води до Криму її страхує ще одна тимчасова дамба з мішків із піском за 16 км звідси. Її в 2014-му побудували місцеві фермери своїми силами, тому що шлюзи каналу перекриті набагато далі –за кілька кілометрів, через що під загрозою посухи опинилася і ця частина материкової України.

Читайте колонку: Зустріч Зеленського і Путіна в Криму. Головна мрія Кремля

"(Фермери) між собою склалися, найняли техніку, зробили дамбу і потім домовилися з Північно-Кримським каналом, щоб допустити воду сюди, щоб могли заливати ось ці всі поля рисові", – каже Андрій Сучок, глава Мирненської громади біля адмінкордону з тимчасово окупованим Кримом.

За його словами, залишилася ще ділянка каналу в області, яка не поповнюється водою через перекриття: "Навколо 6000 гектар землі ми не можемо зрошувати".

ДОВІДКА. РФ окупувала Крим у 2014-му. Рада офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму Росією. Ключові міжнародні організації, зокрема Генасамблея ООН, засудили дії РФ, проти якої були введені санкції. За проведення Москвою "виборів" за участю Криму у МЗС України назвали Держдуму РФ нелегітимною.

Обласна влада обіцяє до кінця 2021 року розібрати тимчасову дамбу і добудувати до кінця постійну бетонну біля найбільш окупованої території.

Читайте також: У разі гуманітарної загрози в Криму Україна привезе людям воду в цистернах – Резніков

Комментарі

Останні новини