27.09.2019, 10:22

Золотий меч і амфора. Виявлено не розграбоване поховання - фото

Золотий меч і амфора. Виявлено не розграбоване поховання - фотоЗолотий меч і амфора. Виявлено не розграбоване поховання - фотоЗолотий меч і амфора. Виявлено не розграбоване поховання - фотоЗолотий меч і амфора. Виявлено не розграбоване поховання - фотоЗолотий меч і амфора. Виявлено не розграбоване поховання - фотоЗолотий меч і амфора. Виявлено не розграбоване поховання - фотоЗолотий меч і амфора. Виявлено не розграбоване поховання - фотоЗолотий меч і амфора. Виявлено не розграбоване поховання - фотоЗолотий меч і амфора. Виявлено не розграбоване поховання - фото

Експедицію назвали найуспішнішою за всі роки розкопок на Мамай-горі

У Запорізькому національному університеті археологи Геннадій Тощев і Світлана Андрух презентували унікальні знахідки - золотий акінак і глиняну амфору. Їх знайшли під час літньої експедиції на Мамай-горі. Про це повідомляє місцевий сайт 061.

Експедицію вже назвали найуспішнішою за всі роки розкопок на Мамай-горі.

Під час вивчення скіфського комплексу було знайдено більше десятка поховань. Більшість з них - повністю розграбовані.

Читайте також: Золото і зброя. Під Полтавою знайшли скарби скіфів: фото

Археологи уточнили, що кращою знахідкою 32-го сезону вважається курган з двома похованнями, друге поховання було розграбоване. Робота з розчищення тривала майже три дні.

Поховання належало 18-20-річному юнакові, який, на думку археологів, був зброєносцем.

"Акінак, наконечники стріл, бойова сокира, в районі грудної клітки були знайдені намиста і підвіска, основа якої - лист жовтого металу (слово золото археологи не використовують до тих пір, поки не отримають результати експертиз, - ред.) і крейда. Для чого використовувалася крейда, ми поки не можемо відповісти, аналогів такої прикраси немає", - сказала Світлана Андрух.

За її словами, практично повний аналог меча (акінак), знайденого на Мамай-горі, знаходили в 1899 році в Сумській області.

Крім золотого акінака і прикрас, ще однією незвичайною знахідкою стала сіроглиняна амфора грецького виробництва, яка не має аналогів. Вона перебувала майже в самому верху поховання.

"Це поховання датовано VI століттям до нашої ери. Тобто воно робить древнішим час заснування скіфської частини могильника мінімум на два століття", - підкреслила Світлана Андрух.

Всі знахідки будуть передані в Кам'янко-Дніпровський музей. З цим музеєм був укладений договір, згідно з яким всі знахідки, виявлені на Мамай-горі, будуть передані саме туди.

  • 5 вересня під час дослідження городища Свердловське-1 (територія Мезинського національного природного парку) археологічна експедиція знайшла артефакти різних періодів.

Фото: 061.ua

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне