RU

В Одесі почервоніло море: рекомендують не купатися й не їсти морепродукти – фото

12.10.2020, 13:18
В Одесі почервоніло море: рекомендують не купатися й не їсти морепродукти – фото - Фото
Червоний приплив, Одеса (фото – Владислав Балинський, Зелений Лист)

В Одесі через велику кількість одноклітинних фотосинтезуючих водоростей динофлагеллят спостерігається червоний приплив. Про це повідомив в Facebook  морський біолог Владислав Балинський.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Він пише, що переважно поширені водорості Lingylodinium polyedra. За його  словами, це один з наймасштабніших червоних припливів за всю історію спостереження. Причинами біолог бачить забруднення води і тривалі високі температури.

Балинський попереджає, що водорості можуть виділяти ряд токсинів. "Отрута розчиняється в воді, включається в харчові ланцюжки і накопичується в рибі, молюсках, ракоподібних, випаровується в атмосферу", –  написав він.

Біологи стверджують, що токсини можуть привести до алергії при купанні і до важкого отруєння при вживанні в їжу морських продуктів.

В Українському національному центрі екології моря в коментарі LIGA.net  підтвердили, що в Одеській затоці спостерігається червоний приплив, проте ще варто визначити, чи дійсно водорості настільки токсичні.

"Серед водоростей є в тому числі токсичні, я б сказав потенційно токсичні, тому що їх токсичність треба ще вивчати. ​​Тобто однозначних досліджень, які б визначили, що саме ці водорості, які формують сьогодні припливи, є токсичними, на сьогоднішній день немає", –  сказав співрозмовник з УкрНЦЕМ.

У той же час він додав, що зараз не рекомендується купатися в прибережній зоні, де у великій кількості спостерігаються ці водорості. Також в УкрНЦЕМ рекомендують поберегтися і поки не вживати місцеві морепродукти.

  • 10 вересня 2020-го з пляжу Дельфін в Одесі прибрали танкер Delfi, який сів на мілину. Судно майже рік пролежало біля берега, періодично забруднюючи акваторію.


Читайте також: Під Одесою розлили в море вісім тонн масла: збитки становлять $2,5 млн – фото

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини