У омбудсмена розповіли про "тортури" в Одеському СІЗО: фото

01.10.2019, 12:48
У омбудсмена розповіли про
Умови утримання в Одеському СІЗО (Фото 4 - ombudsman.gov.ua)

В Одеському слідчому ізоляторі провели перевірку і знайшли порушення законодавства, а також міжнародних рекомендацій і норм щодо поводження з засудженими та заарештованими. Про це повідомляє прес-служба уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Як заявляють у омбудсмена Людмили Денісової, в СІЗО перебуває 1235 ув'язнених, незважаючи на встановлений ліміт в 1227 осіб.

"Зазначене свідчить про переповнення слідчого ізолятора і недотримання норм площі на одного засудженого або взятого під варту", - повідомляють в прес-службі.

У приміщеннях збірного відділення відсутні вентиляція, вікна і лавки для сидіння.  Також в прес-службі заявляють, що приміщення знаходяться в антисанітарних умовах: духота, підвищена вологість і цвіль.

"Ув'язнені повинні користуватися саморобними вентиляторами. Перебування в таких приміщеннях можна охарактеризувати як тортури, жорстке або таке, що принижує гідність, поводження або покарання", - йдеться в повідомленні.

Також під час візиту зафіксовані численні порушення в організації харчування та дотримання санітарно-гігієнічних норм при обробці продуктів, приготуванні, зберіганні, роздачі їжі і миття посуду.

"Моніторингової групою зафіксовано наявність в цих приміщеннях щурів і великої кількості комах. Зазначене може призвести до спалаху кишково-шлункових захворювань утримуваних осіб", - підсумували в омбудсмена.

  • На початку вересня повідомлялося, що у винуватиці ДТП в Харкові будуть "полегшені умови утримання".
Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации