Лінія розмежування. У Держприкордонслужбі пояснили, що зміниться

30.09.2019, 14:36
Лінія розмежування. У Держприкордонслужбі пояснили, що зміниться - Фото
Станиця Луганська (фото - Facebook штаб ООС)

Із 29 жовтня змінюються правила пропуску дітей до 16 років на лінії розмежування на Донбасі

Із 29 жовтня 2019 року відповідно до постанови Кабміну 815 зміняться правила перетину лінії розмежування для дітей до 16 років на Донбасі.

"Для того, щоб дитина змогла перетнути лінію розмежування, їй необхідний буде паспорт громадянина України або закордонний паспорт, або проїзний документ дитини також може використовуватися", - пояснив сьогодні LIGA.net речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

За його словами, зараз міграційна служба не видає проїзні документи. "Але ті документи, які були видані раніше, вони є дійсними, також із ними діти мають право перетинати лінію розмежування", - уточнив Демченко.

Він підкреслив, що стосується направлення дітей на тимчасово окуповану територію Донбасу, то перетнути лінію розмежування можна буде тільки за цими документами з 29 жовтня. До цього періоду - за умови пред'явлення свідоцтва про народження.

"Є моменти, коли діти не мають паспортів, тому прикордонники пропускатимуть їх за свідоцтвами про народження в напрямку підконтрольній території України для того, щоб люди могли здати документи на отримання паспорта або закордонного паспорта в залежності від віку", - сказав Демченко.

Спікер Держприкордонслужби додав, що в разі їх повернення на тимчасово окуповану територію, прикордонники пропускатимуть дітей при наявності довідки, яку видає міграційна служба про те, що були здані документи на отримання паспорта або закордонного паспорта.

"Люди можуть приїхати, здати документи на паспорт, повернутися, маючи при собі цю довідку. Коли вони вже поїдуть безпосередньо за отриманням паспорта, то вони також показують цю довідку або фактично свідоцтво про народження, і перетинають таким чином лінію розмежування", - розповів Демченко .

Демченко зазначив, що Державна прикордонна служба звертається з проханням, щоб жителі детально ознайомилися з умовами перетину лінії розмежування й обов'язково оформляли на дітей паспорт України або закордонний паспорт, щоб  не виникало в подальшому труднощів.

У тимчасово окупованому Луганську серед місцевих жителів бойовики запускають фейки, що нібито дітей до 16 років не будуть взагалі випускати українські прикордонники при наявності тільки свідоцтва про народження. "Знову залякують, що закриють тут нас", - уточнила LIGA.net луганчанка Марина на правах анонімності.

  • 6 серпня один із ватажків терористичної організації ЛНР Владислав Дейнего перетнув лінію розмежування у Станиці Луганській і зайшов в сіру зону, влаштувавши провокацію.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні