Журналісти зняли, як блокують дороги для кортежу Яценюка: відео видео

21.12.2015, 17:04
Фото: скріншот
У Києві для проїзду кортежу прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка відключають світлофори і перекривають автошляхи, хоча сам глава уряду недавно засуджував таку практику як ганебний пережиток часів колишньої влади. Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми Схеми.

"Через два роки після початку Євромайдану, схоже, в Україну повертається згубна практика часів Віктора Януковича, коли автодороги перекривали для проїзду високопосадовців. Наприклад, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк щоранку так поспішає на роботу, що для проїзду прем'єрського кортежу вимикають світлофори і блокують рух решти автотранспорту", - йдеться в сюжеті.

Журналісти зняли, як блокують дороги для кортежу Яценюка: відео

Журналісти прибули в Нові Петрівці під Києвом, звідки в 10:30 починається маршрут прем'єра на шляху в урядовий квартал в центрі столиці. В цей же час екіпаж ДАІ на вулиці Богатирській направляється до стовпа і відключає світлофор, після чого розганяє автомобілі на перехресті і зупиняє рух для проїзду кортежу.

"Через тиждень ми приїжджаємо на наступне жваве перехрестя на шляху проїзду кортежу прем'єр-міністра. Наступний екіпаж ДАІ очікує на розі вулиць Набережно-Рибальська і Електриків. Тут також даішник відключає світлофор і виходить на перехрестя і знову зелене світло для проїзду кортежу Яценюка", - зазначають автори програми.

При цьому прес-секретар прем'єр-міністра Ольга Лаппо стверджує, що при пересуванні автомобіля Яценюка по Києву "ніякі надзвичайні заходи не приймаються". На репліку журналіста про те, що співробітники ДАІ відключають світлофори по маршруту руху прем'єрського кортежу, вона повторила озвучену вище тезу.

Журналісти зняли, як блокують дороги для кортежу Яценюка: відео
Поза камерою співробітник ДАІ зізнався журналістам Схем, що "нічого не змінилося, як перекривали автодороги, так і перекриваємо". У прес-службі Міністерства внутрішніх справ повідомили, що ніяких спеціальних заходів для проїзду кортежу прем'єр-міністра не приймається, крім епізодичного регулювання руху у випадках істотного ускладнення руху.

За тиждень спостережень за проїздом кортежу Яценюка журналісти з'ясували, що найбільші пробки через це утворюються на спуску по вулиці Грушевського. Зокрема, 15 грудня більше сотні автомобілів чекали, поки проїде прем'єр.

Журналісти зняли, як блокують дороги для кортежу Яценюка: відео

В Управлінні державної охорони на письмовий запит щодо підстав для зупинки руху заради кортежу глави уряду відповіли, що подібні заходи регулюються статтею 26 закону про дорожній рух: "безпечний і безперешкодний проїзд транспортних засобів, у яких пересувається прем'єр-міністр України, забезпечується відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, які забезпечують безпеку дорожнього руху, Управлінням державної охорони України шляхом введення тимчасових обмежень, заборони руху інших учасників дорожнього руху або його регулювання відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ".

Читайте також: Керівництво МВС їздить на джипах із номерами прикриття: відео

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю