Дружині екс-глави СБУ подарували елітну нерухомість вартістю понад мільйон доларів. Ім'я дарувальника з'ясувати не вдалося

Дружина колишнього глави СБУ Валентина Наливайченка Олена протягом останніх років отримувала на підставі договору дарування земельної ділянки, а також елітну квартиру. Про це йдеться у розслідуванні програми Схеми.

"Спочатку Іван Бабич, тесть Наливайченка, і Раїса Бабич, теща Наливайченка, подарували чотири земельні ділянки своїй дочці - дружині Наливайченка. А вже вона презентувала ділянки своїй дочці. Виникають питання щодо оцінки землі. Наприклад, при даруванні два гектари у Вишгородському районі Київської області оцінили в 24 625 гривень. За ринковою вартістю стільки може коштувати тільки 10 соток", - з'ясували журналісти.

62.jpg
Також, за даними реєстру майнових прав, дружині Наливайченка в 2010 році була подарована квартира площею майже 400 квадратних метрів з паркоместом в елітному комплексі Альпійський на останньому поверсі.

"Хто саме подарував [квартиру], встановити не вдалося. На сайтах нерухомості видно, що квадратний метр тут коштує в середньому 3 тисячі доларів", - йдеться в сюжеті. Таким чином, вартість квартири може становити більше мільйона доларів.

Журналісти також з'ясували, що в 2008 році, коли Наливайченко вперше очолював СБУ, його дочка разом з його другом Сергієм Носенком заснувала компанію Смайл Холдинг Україна. Спершу екс-глава спецслужби заперечував факт причетності дочки до цього підприємства, але незабаром визнав його.

У 2010 році Наливайченко влаштовується на роботу в Смайл Холдинг Україна, як сам він стверджує - займався питаннями безпеки інвестицій в Україну з боку американських і європейських компаній.

У 2011 році компанія Смайл Холдинг Україна переписується на британську Smile Hold Limited, засновником якої виступає офшор з острова Беліз.

61.jpg
"Дочірні компанії Смайл-Трейдинг та Смайл-Сервіс виграють багатомільйонні тендери - і коли серед засновників Смайл Холдингу були дочка і друг Наливайченка, і коли компанія була оформлена на офшор. У період з 2010 по 2012 рік Смайл-Трейдинг та Смайл-Сервіс виграли тендерів у дочірніх компаній Нафтогазу на суму близько 60 мільйонів гривень", - йдеться в програмі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.