В кінці 2014-го колишній заступник Авакова Сергій Чеботар, можливо, домовлявся про постачання МВС екіпіровки з сином міністра Олександром Аваковим

Одіозний екс-заступник голови МВС Сергій Чеботар в кінці 2014 року, можливо, домовлявся про постачання рюкзаків для Нацгвардії з сином міністра внутрішніх справ Олександром Аваковим. Про це говорять журналісти проекту Схеми від Радіо Свобода і каналу UA: Перший, посилаючись на відеозапис прихованою камерою, нібито знятий 3 грудня 2014 року в кабінеті Чеботаря.

Опубліковане на YouTube користувачем Sans Corruption відео може бути справжнім, припускають автори розслідування, тобто, тоді його можна буде долучити як доказ за злочинами в держзакупівлі, за які в МВС до травня 2015-го відповідав Чеботар. Як стверджують журналісти, таємну зйомку в кабінеті екс-заступник голови МВС на прохання військової прокуратури проводила СБУ.

Журналісти: Син Авакова може бути замішаний в тендерному скандалі


Крім цього, в мережі з'явився новий фрагмент відеозапису, на якому Чеботар нібито обговорює продаж за заниженою ціною піску, що знаходиться на зберіганні в МВС. Також людина, яка знаходиться в приміщенні, схожа на сина глави МВС Олександра Авакова (на відео - "Саша"), хоче поставити відомству партію рюкзаків, вимагаючи за це передоплату. Цей "Саша" стверджує, що до початку 2015 року може поставити 100 рюкзаків, отримуючи на це згоду Чеботаря. Останній каже, що після Нового року відомство закупить ще дві тисячі рюкзаків.

Керівник МВС
Арсен Аваков  причетність його родини до подібних закупівель заперечує, а сам Чеботар називає відео змонтованим.

Журналісти: Син Авакова може бути замішаний в тендерному скандалі


Журналісти: Син Авакова може бути замішаний в тендерному скандалі
 

У коментарі Схемам син міністра стверджує, що "вперше чує" про відеозапис з кабінету Чеботаря і не може згадати, чи був він там в грудні 2014 року. "Я не пам'ятаю. Може, був, може, ні. Не знаю... Ніякого відношення ні я і ніхто з членів моєї сім'ї до цього не має. Я не розумію, чесно-чесно, от не розумію, про яке відео ви говорите", - сказав Олександр Аваков.

Нагадаємо, в лютому 2015 року МВС дійсно закупило рюкзаки на 16,5 млн гривень. При цьому одна з фірм-переможців тендеру, дніпропетровська Дніпровенд, взяла зобов'язання на поставку партії з п'яти тисяч рюкзаків. За адресою компанії журналістам сказали, що в лютому 2015-го договір оренди був розірваний, а сама фірма ліквідована.

Як відзначають журналісти, в той час, як фірма брала участь в тендері, правоохоронці вже майже рік розслідували її діяльність як можливого конвертцентру. Що, нагадують Схеми, не завадило МВС перевести на її рахунки 14,5 млн грн за рюкзаки.

При натисканні - картинка великого розміру:

Журналісти: Син Авакова може бути замішаний в тендерному скандалі
 

Автори цього випуску Схем з'ясували, що справа була передана до військової прокуратури, однак за півроку жодного поступу розслідування не помітно, як і нікому з замішаних в можливу злочинну схему не оголошено підозру.

На момент публікації матеріалу Олександр Аваков був недоступний для коментарів
ЛІГА.net.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне