RU

Зеленський поставив три питання, що залишилися, під вибори 25 жовтня: про що вони – відео видео

16.10.2020, 10:15
Владимир Зеленский (скриншот из видеозаписи)

Сьогодні, 16 жовтня, президент Володимир Зеленський озвучив три останні запитання із п'яти, які він якимось чином збирається поставити 25 жовтня українським виборцям на місцевих виборах: стосується кількості народних депутатів. Ролик про це розміщений на його особистій і державних сторінках у соцмережах.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300? Чи підтримуєте ви легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих? Чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?" – запитує президент.

ДОВІДКА. Верховна Рада – однопалатний парламент із 450 народних депутатів, обраних на п'ятирічний термін. Це єдиний в Україні законодавчий орган влади. Рада IX скликання – нинішня – почала роботу 29 серпня 2019-го після перемоги Зеленського на президентських виборах і дострокових парламентських. Рада формує уряд і контролює його роботу.

На Банковій пишуть, що відповісти на п'ять питань Зеленського "громадяни зможуть 25 жовтня на своїх виборчих дільницях". Ким, за які кошти і як це буде організовано, а також чи законна подібна ініціатива влади в день виборів, не уточнюється.

  • 28 серпня 2019 року законопроект №1017 про скорочення парламенту до 300 нардепів був поданий Зеленським як невідкладний. КСУ не знайшов у ньому проблем.
  • На початку лютого 2020 року Верховна Рада попередньо затвердила зміни до Конституції щодо скорочення Ради: "за" було 236, "проти" 40, "утрималися" 86.
  • 3 жовтня Зеленський оголосив, що в день місцевих виборів виборцям "поставлять п'ять важливих питань", не уточнивши, яких.
  • В ОП запевнили, що опитування не має юридичної сили, а робиться "щоб з'ясувати думку громадян". У Слузі народу заявили, що це "пробник референдуму".
  • 14 жовтня поставили перше питання: "Чи потрібно ввести довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих масштабах?"
  • 15 жовтня поставили друге: "Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?"

Читайте також: Нова ідея Зеленського – опитування. Що за нею стоїть і навіщо це Офісу президента

Комментарі

Останні новини