RU

Як росіяни били Градом по Маріуполю: розслідування СБУ - відео видео

07.05.2018, 15:46
Скріншот з відеозапису

СБУ встановила весь ланцюжок дій російських окупантів, які 24 січня 2015 року обстріляли з двох дивізіонів реактивної артилерії мікрорайон Східний в Маріуполі, і з'ясувала поіменно, хто в армії РФ несе за це відповідальність. Про це йдеться у відповідному відеосюжеті спецслужб.

Місто обстріляли некерованими реактивними осколково-фугасними снарядами З-21ОФ з установок Град, які належать 200-й Печенгській окремій мотострілковій бригаді і 2-й Гвардійській Таманській мотострілецькій дивізії (колишня 5-а окрема Гвардійська Таманська мотострілецька бригада).

З території Росії операцією керував начальник ракетних військ і артилерії ЮВО ЗС РФ генерал-майор Ярощук Степан Степанович, а з тимчасово окупованого Донецька - полковник ЗС РФ Цаплюк Олександр Йожефович з позивним "Горець". Координацію дій російських реактивних дивізіонів здійснював підполковник ЗС РФ Власов Максим Володимирович, позивний "Югра".

У Службі окремо наголосили, що рішення про обстріл мирного міста іншої країни приймається не на рівні генерал-майорів, а вищим військово-політичним керівництвом РФ.

Читайте також: Обстріл Маріуполя: СБУ передасть до Гааги докази проти армії Росії

24 січня 2015 року о 09:15 почався масований обстріл мікрорайону Східний в Маріуполі з РСЗВ російських окупантів: попадання снарядів були зафіксовані на вулицях Олімпійській, Київській, між школами №5 і №69, також снаряди вибухнули в безпосередній близькості від ринків "Денис" і "Київський". Пізніше в цей же день, в районі 13:00 і близько 17:06, східний район Маріуполя знову піддався обстрілу. В результаті цих терактів загинула 31 людина, близько 120 отримали поранення різного ступеня тяжкості. За даними, які озвучив Грицак, загинули 29, поранено 92 людини.

Комментарі

Останні новини