Реконструкція подій показує, що саме Росія порушила міжнародне право

Генеральна прокуратура України по хвилинах реконструювала напад Росії на українські катери в районі Керченської протоки 25 листопада і події, які цьому передували.

У п'ятницю, 23 листопада, катери "Бердянськ", "Нікополь" і рейдовий буксир "Яни Капу" вийшли з одеського порту в порт Маріуполя. Весь час вони перебували в нейтральних водах, в тому числі, коли вдень 24 листопада їх почав супроводжувати російський військовий корабель "Суздалець".

Увечері 24 листопада катер берегової охорони ФСБ РФ повідомив екіпажам українських суден правила проходу Керченської протоки - тобто підтвердив, що це можливо. Але вже через 23 хвилини російська сторона без пояснень заявила, що прохід закритий. Але про обмеження повідомили тільки українським суднам - в архівах такого повідомлення немає.

Є запис, що командир "Бердянська" за чотири години попередив про намір пройти Керченську протоку, і що його повідомлення було прийнято.

Дивіться також: РФ напала на українські кораблі в міжнародних водах: карта

25 листопада 2018 року на південь від Кримського моста корабель ВМС РФ протаранив український буксир "Яни Капу", який з малими бронекатерами "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя. Окупанти не пропустили групу ВМС в Азовське море, а ввечері, коли та лягла на зворотний курс, атакували вогнем на поразку на виході з Керченської протоки приблизно в 25 км від узбережжя Криму. Моряків разом з кораблями забрали спочатку до Керчі, а потім перевезли в Москву.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.