Волонтери центру Миротворець видали себе за співробітників ПВК Вагнер і "наймали" бойовиків для служби в Донбасі і Криму

Волонтери українського центру Миротворець створили мережу сайтів, на яких від імені приватної військової компанії Вагнер нібито наймали бойовиків для військової служби в Донбасі, Криму, Сирії та Африці. За 1,5 роки роботи на ці оголошення відгукнулися близько 300 найманців, повідомляє телеканал ATR.

У розпорядження телеканалу потрапила телефонна розмова "рекрутера" миротворця і одного з потенційних найманців. "Рекрутер" під час розмови змоделював ситуацію, щоб подивитися, як буде реагувати потенційний найманець.

"Рекрутер" ("Р"): Виконання певних завдань в Криму буде пов'язано з силовим впливом, в тому числі - на мирне населення. Готовність виконувати наказ щодо цивільних підтверджуєте?
Бойовик ("Б"): Так, підтверджую.
"Р": Моделюємо ситуацію виконання завдання. Встановлено місцезнаходження одного з лідерів кримського опору, кримського татарина, члена забороненої організації Меджліс. Об'єкт повинен бути доставлений на підвал для проведення відповідних силових заходів з метою припинення подальших дій. Наказ має бути виконаний таємно, без свідків. Право на застосування зброї надано вам до виконання операції. Ваші дії?
"Б": Якщо свідок нам не потрібен, ми ж його, як зазвичай, прибираємо? Прибираємо свідка?
"Р": Прибираємо свідка. Яким чином ви забираєте свідка?
"Б": Шляхом ліквідації.
"Р": Свідок забирається шляхом ліквідації. Якщо це член сім'ї, неповнолітній?
"Б": Навіть не знаю в цьому випадку, можна оглушити.

У той же час, як пишуть Крым.Реалии, керівник апарату СБУ Ігор Гуськов розповів, що в анексованому Криму пройшов набір людей до лав Вагнера, які потім направлялися в Судан.

"Про участь громадян України в так званій структурі ПВК Вагнера. Дійсно, ми фіксуємо непоодинокі випадки, коли наші "колишні" громадяни брали участь. Більше того, сьогодні ми можемо говорити про те, що в Криму пройшов набір людей до лав ПВК Вагнер, які потім направлялися в Судан. Частину прізвищ ми вже оприлюднили, і найближчим часом спільно з журналістами також оприлюднимо інші прізвища", - повідомив Гуськов.

Прес-секретар СБУ Олена Гітлянська повідомила, що поки не може сказати, як пов'язані дані СБУ і "набір на службу", який провів Миротворець.

Нагадаємо, на початку місяця СБУ надала список бойовиків ПВК Вагнер, ліквідованих в Судані та Сирії.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне